Amerykański intelektualista Noam Chomski (syn żydowskich imigrantów z Polski) [1] opowiedział się za obowiązkową izolacją osób, które odmawiają szczepienia przeciwko Covid-19. „W jaki sposób będziemy je karmić?” – zapytano go. Jego odpowiedź brzmiała: „No cóż, to jest w zasadzie ich problem”.

Noam Chomski jest językoznawcą, prowadzi badania wyłącznie dla Pentagonu. Zasłynął z książek potępiających całe rozdziały amerykańskiej polityki zagranicznej.

Podczas spotkania z nim zaskoczyło nas jego stanowcze opowiedzenie się po stronie Stanów Zjednoczonych i Izraela. Opublikowaliśmy trzyczęściowe studium na temat jego prawdziwego zaangażowania politycznego [2].

Tłumaczenie
Grzegorz Grabowski ">Grzegorz Grabowski
Polski blog

[1Abram Noam (Naum) Chomski (ang. Avram Noam Chomsky) – jego nazwisko pochodzi od nazwy miasta Chomsk (ob. południowo-zachodnia Białoruś), jego ojciec urodził się w miejscowości Kupiel (ob. na zachodniej Ukrainie), a matka urodziła się w mieście Bobrujsk (ob. centralna Białoruś). Wszystkie te miejscowości znajdowały się w swoim czasie na terytorium Pierwszej Rzeczypospolitej, a po zakończeniu I wojny światowej Chomsk był w składzie Rzeczypospolitej Polskiej, a w l. 1919-1920 wieś Kupiel także znajdowała się pod zarządem władz Polski. (Uwaga tłumacza)