ولترشبکه

ایالات متحده رئیس جمهور هندوراس را تعیین می کند

+

زمان انتخابات ریاست جمهوری هندوراس که در آن ناظران اتحادیه ی اروپا و ایالات متحده شرکت داشتند ،اعلام شد که تخلفاتی صورت گرفته است، دولت ایالات متحده اعلام نمود که در این انتخابات خوان اورلاندو هرناندز را به عنوان رئیس جمهور معرفی می کند.

در سال ۲۰۰۹ ، خوان اورلاندو هرناندز ، از کودتای نظامی علیه پرزیدنت خوزه مانوئل زلایا روزالس ، دفاع کرده بود . او در آن زمان رئیس کنگره ی ملی این کشور به حساب می آمد ( منظور پارلمان این کشور می باشد ) سپس در سال ۲۰۱۳ به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد.

این کودتا توسط دولت اوباما با همکاری اسرائیل ترتیب داده شد

مطابق نتایج رسمی که ناظرین آن را همراه با تخلف مشاهده نمودند ، لیدر جناح مخالف سالوادور نصرالله ( فردی با اصلیت فلسطینی که توسط زلایا حمایت می شد )تنها ۴۱،۴۲٪ آرا را بدست آورد ، که ۴۲،۹۵٪ آرا به خوان اورلاندو هرناندز تعلق یافت.

بیشتر سازمان های درون دولتی ، همچنین اتحادیه ی اروپا و ایالات متحده درخواست انتخابات دیگری نمودند این در حالی است که پرزیدنت هرناندز ، به سفیر خود دستور داده بود تا علیه قطعنامه ی شورای سازمان ملل در ارتباط با طرح موقعیت اورشلیم حمایت نکند ، زیرا این قطعنامه علیه اسرائیل و ایالات متحده تمام می شد . کاخ سفید نیز بلافاصله از هرناندز به خاطر این رای در نیویورک حمایت نمود .

از آنجایی که سالوادور نصرالله ترجیح داد تا در کشورش بحران جدیدی به وجود نیاید ، از کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری ، چشم پوشی نمود.

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.