ACİL: 9 Kasım’dan beri El-Kaide’nin subaylarını kim öldürüyor?
Voltaire İletişim Ağı

ACİL: 9 Kasım’dan beri El-Kaide’nin subaylarını kim öldürüyor?

+

ABD’de Hillary Clinton’un yaşadığı bozgundan sonra, sadece doğu Halep’te değil ama İdlib ve Rakka’da da birçok cihatçı subayı öldürüldü.

Şimdilik rakip çeteler arasında bir hesaplaşmanın mı yoksa Obama yönetiminin, Trump’un görevi devralmasından önce işlediği suçların izlerini silmekte mi olduğunu bilebilecek ayrıntılı bilgilere sahip değiliz.

ABD ve Suudi Arabistan, 1978 yılından beri Birleşmiş Milletler Sözleşmesini ve 2625 sayılı kararı ihlal ederek, önce SSCB, ardından da Rusya’ya karşı cihatçıları devşiriyor ve örgütlüyor. Afganistan, Yugoslavya, Cezayir, Çeçenistan, Irak, Libya ve Suriye savaşları sırasında, cihatçılar bir milyondan fazla insanı öldürdü.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.