Voltaire İletişim Ağı

Susan Rice, Donald Trump’ın ekibini dinletti

+

Bundan iki hafta önce, Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu Başkanı Devin Nunes (Kaliforniya temsilcisi) hükümete bağlı istihbarat ajanslarının, Donald Trump’ın seçim kampanyası ekibi üyelerini « tesadüfen » dinlediğini kabul etmişti.

Demokrat Parti hemen onun yerini alması için Cumhuriyetçi temsilcileri seferber etmeye kalkıştı.

Oysa The Daily Caller’e röportaj veren eski savcı Joseph diGenova’ya göre, Obama yönetiminin dinlettiği kişilerin isimleri, Susan Rice tarafından İstihbarat Komisyonuna teslim edilen raporda sansürlendi.

Bloomberg ve Fox News’un edindiği bilgilere göre, Obama yönetiminin, siyasi rakibi Donald Trump’ı ve ekibini gerçekten bile bile dinlettiği anlaşılıyor. Bu komployu düzenleyen kişiler arasında Susan Rice’ın yanı sıra, yardımcısı Ben Rhodes (Bush’un 11 Eylül komisyonunun raporunu yazan kişi), CIA Başkanı John Brennan ve Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper de anılmaktadır.

https://youtu.be/SOlFUx-ugps

Former US Attorney: Susan Rice Ordered Spy Agencies To Produce ‘Detailed Spreadsheets’ Involving Trump”, Richard Pollock, The Daily Caller, 4 Nisan 2017.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.