Voltaire İletişim Ağı

Eski FBI Başkanının bilgi sızdırmaları

+

Kongre önünde yaptığı tanıklıkla Başkan Trump’ı Rusya lehine vatana ihanet etmekle suçlanmasını sağlama çabası içerisinde olan eski FBI Başkanı James Corney, bugün itibariyle bizzat kendisi suçlu konumuna düşmüş durumdadır.

James Corney verdiği ifadede iki kez Başkan ile olan ilişkilerine dair kişisel notlarını Kongreye teslim edeceğini belirtmişti. Oysa söz konusu dokuz belgeyi inceleme imkanı bulan parlamenterlere göre, bu belgeler gizli olarak tasnif edilmiş bilgileri içeriyor.

Bunun üzerine eski FBI Başkanının secret-defense yeminini çiğneyerek, kişisel notlarında devlet sırlarına nasıl yer verebildiği ya da bu resmi belgeleri çalıp çalmadığı soruları gündeme gelmeye başladı.

Comey’s private memos on Trump conversations contained classified material”, John Solomon, The Hill, 9 Temmuz 2017.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.