ولترشبکه

دستگیر شدTrinite -et -Tobagoیک کمادوی داعشی در

+

یک گروه از عناصر داعشی در تاریخ ۸ ماه فوریه ۲۰۱۸ در ترینیته توباگو دستگیر شدند ، این در حالی بود که آنها در حال پی ریزی عملیات سهمناکی بودند که در میان کارناوال به تاریخ ۱۳ و ۱۴ فوریه برگذار می شد .

ترینیته توباگو دارای اقلیت بزرگی از مسلمانان هندی است، که به هنگام ایجاد مستمره ی انگلیسی به آنجا مهاجرت نمود . به مرور زمان ، آمریکایی های افریقایی تبار و عرب ها به این جماعت اضافه شدند .

این جزیره ی بسیار زیبای دریای کارائیب ، صدها مبارز داعشی را در خود پرورش داده . این یکی از نخستین کشورهایی قاره ی آمریکاست که عناصر جهادی را به وجود آورده.

شان کراوفورد که ابو سعد ترینیدادی ( در تصویر بالا ) نام گرفته ، سال پیش در مجله ی دبیق داعشی اعلام نمود که در حال تدارک عملیاتی است .

در ماه ژوئیه ۱۹۹۰ ، صدها عنصر جهادی که شامل جماعت مسلمین می شدند ، کوشیدند تا حکومت را در ترینیته توباگو در دست بگیرند . آنها به پارلمان این کشور حمله بردند و نخست وزیر را گروگان گرفتند و در مکان تلویزیون ملی به مدت شش روز مستقر شدند ، و پس از آن خود را تسلیم نمودند .

در ماه مه ۲۰۱۷ ، تی یری میسان در شبکه ی راشیا تودی به زبان اسپانیولی ، بااعتراض به حوادث ونزوئلا، اعلام نمود که این حملات به مانند تاخت و تاز سازمان سیا در کشور شیلی دوران سالوادور آلنده می باشد . در طی چند مصاحبه ، او تایید کرد که داعش در شمال غربی آمریکای جنوبی ، در حال بهم زدن تعادل منطقه می باشد که در کادر استراتژی آدمیرال آرتور سبروسکی قرار گرفته است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.