Ačkoliv to ještě saúdské úřady neoznámily, smrt prince Bandara bin Sultána Abdulazize Al-Saúda byla neoficiálně potvrzena Voltaire Network.

Princ Bandar byl 24.července jmenován šéfem Saúdské rozvědky: povýšení bylo učiněno jako odměna za zorganizování útoku na Damašek 18.července. Saúdské služby s logistickou podporou CIA dokázaly odpálit budovu Syrské národní bezpečnosti během krizové schůze: na místě byli zabiti generálové Assef Chaoukat, Daoud Rajha a Hassan Tourkmani. Generálové Amin Charabeh a Hicham Ikhtiar zemřeli na následky zranění. Tato operace, “Damaškovský vulkán” byla signálem pro útok na hlavní město žoldáky, převážně přicházejícími z Jordánska.

Prince Bandar byl 22.července sám cílem bombového útoku a následně podlehl svým zraněním.

Brilantní a cynická osobnost, prince Bandar, měl 63 let. Byl synem prince Sultána (nesesaditelného ministra obrany od roku 1963 až do jeho smrti v roce 2011) a otrokyně. Jako důvěrník Krále Fahda byl Bandar velvyslancem ve Washingtonu až do jeho rezignace (1983-2005). Stal se blízkým George H.Bushe (tehdejšího viceprezidenta Spojených států), který ho považoval za “adoptovaného syna”, naváděl americký tisk, aby ho nazývali “Bandar Bush.” Byl obdařen geniálností pro tajné akce, podle britských oficiálních zdrojů vyjednal zbraňovou dohodu Al-Yamamah. Tyto zisky pak využil, a spousty dalších, na financování aktivit džihádistických skupin po celém světě, včetně Al-Kájdy.

Začátkem roku 2010 se prince Bandar pokusil svrhnout krále Abdulláha, aby na trůn umístil svého otce. Plán selhal a z království odešel, královo zdraví mu opět ale umožnilo se do Saúdské Arábie o rok později vrátit. Po smrti prince Sultána v říjnu 2011 se de facto stal lídrem klanu Sudairi, radikálního křídla královské rodiny.

Jeho smrt představuje tvrdou ránu celému systému tajných akcí západu v muslimském světě. Sýrii provedení této akce trvalo jen 8 dnů.

Zdroj
Wertyz Report