رئیس مجلس اتحادیه ی اروپا استعفا داد
ولترشبکه

رئیس مجلس اتحادیه ی اروپا استعفا داد

+

سناتور پدرو آگرامونته فونت دو مورا ( نفر سمت راست در تصویر ) ، از اینکه با پرزیدنت بشار اسدر در ۶-ام ماه اکتبر ۲۰۱۷ دیدار داشته ، عذر خواهی کرد و در پی آن استعفا داد .

درج عکسهایی از پدرو آگرامونت در دمشق همراه دهها عضو مجلس اتحادیه ی اروپا و دومای روسیه ، خشم جناه های رقیب را برانگیخت .

در ماه ژوئن گذشته ، قوانین شورای مجلس اتحادیه ی اروپا به نحوی تغییر یافت تا اجازه ی استعفای رئیس مجلس را تسهیل بخشد . عاقبت نیز او سه روز قبل از انتخابات استعفا داد .

در واقع ، پدرو آگرامونت ، از دو طرف محکوم شده است . نخست از سوی ایالات متحده ، به خاطر دیدار با پرزیدنت بشار اسد ، به بهانه ی اینکه او روسی است . و سپس به خاطر تحقیقات Berlingske [1] ، که سیستم روابط آذربایجان رافاش ساخته ، و مدارکی در دست داشته که نشان می داده باکو برای آنکه فشارهای سیاسی کشور خود را پنهان کند ، او را گمراه می کرده . هر چند این ادعا به سختی پذیرفته می شود ، چرا که آذربایجان متعهد واشنگتن می باشد.

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “آذربایجان ۲،۹ میلیارد دلار پول صرف گمراه کردن خبرنگاران و افراد سیاسی نموده ”, ترجمه Sylvia Bejanian, شبکه ولتر, 12 سپتامبر 2017, www.voltairenet.org/article1...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.