سناتور پدرو آگرامونته فونت دو مورا ( نفر سمت راست در تصویر ) ، از اینکه با پرزیدنت بشار اسدر در ۶-ام ماه اکتبر ۲۰۱۷ دیدار داشته ، عذر خواهی کرد و در پی آن استعفا داد .

درج عکسهایی از پدرو آگرامونت در دمشق همراه دهها عضو مجلس اتحادیه ی اروپا و دومای روسیه ، خشم جناه های رقیب را برانگیخت .

در ماه ژوئن گذشته ، قوانین شورای مجلس اتحادیه ی اروپا به نحوی تغییر یافت تا اجازه ی استعفای رئیس مجلس را تسهیل بخشد . عاقبت نیز او سه روز قبل از انتخابات استعفا داد .

در واقع ، پدرو آگرامونت ، از دو طرف محکوم شده است . نخست از سوی ایالات متحده ، به خاطر دیدار با پرزیدنت بشار اسد ، به بهانه ی اینکه او روسی است . و سپس به خاطر تحقیقات Berlingske [1] ، که سیستم روابط آذربایجان رافاش ساخته ، و مدارکی در دست داشته که نشان می داده باکو برای آنکه فشارهای سیاسی کشور خود را پنهان کند ، او را گمراه می کرده . هر چند این ادعا به سختی پذیرفته می شود ، چرا که آذربایجان متعهد واشنگتن می باشد.

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1“آذربایجان ۲،۹ میلیارد دلار پول صرف گمراه کردن خبرنگاران و افراد سیاسی نموده ”, ترجمه Sylvia Bejanian, شبکه ولتر, 12 سپتامبر 2017, www.voltairenet.org/article197847.html