Voltaire Network

Putin navrhuje poslat do Sýrie mírové jednotky CSTO

+

Prezident Ruské federace Vladimír Putin plánuje do Sýrie vyslat mírové jednotky, aby zabránil možnému pádu země do občanské války [1].

Putin požádal generálního tajemníka Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO) Nikolaje Bordyuzha, aby takový návrh vznesl. Mírová iniciativa je zcela v rozporu s vojenskou intervencí NATO, kterou si západ představuje.

Pan Bordyuzha okamžitě uvedl, že CSTO dokáže do Sýrie nasadit bez zpoždění 20 tisíc dobře vycvičených “modrých kožešinových klobouků.” CSTO se skládá z Ruska, Běloruska, Arménie, Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Tádžigistánu.

Tato jednotka by měla za úkol vyjednávat mezi národní armádou a ozbrojenou opozicí…a zadržet zahraniční bojovníky. Americká zástupkyně v Radě bezpečnosti Susan Riceová vznesla možnost vojenského zásahu NATO bez mandátu OSN. Vladimír Putin nenaznačil, zda by mírová jednotka CSTO jednala bez mandátu nebo s mandátem Rady bezpečnosti.

Zdroj
Wertyz Report

Voltaire Network

Voltaire, mezinárodní vydání

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.