Voltaire Network

Itálie bude dohlížet na libyjskou východní a jižní hranici

+

Libyjský premiér Ali Zeidan 3.listopadu naznačil, že se Itálie nabídla pro kontrolu hranic země, včetně oblasti Al-Awaynat u Egypta a Súdánu.

Atlantická tisková kampaň, diskrétně provedená NATO, která mluvila o potopení lodě s uprchlíky u Lamapadusy, přinesla výsledky. Evropské veřejné mínění přiznalo nezbytnost zabránění migrace z Libye, aniž by nějaké noviny zmiňovaly obvinění přeživších: loď NATO údajně neodpověděla na jejich nouzové signály, čímž nechala 300 lidí zemřít.

Původní plán, představen Itálií v dopise Catherine Ashtonové, zahnroval pomoc Říma s dohledem nad policí a slabou libyjskou armádou. Jenže v libyjském chaosu je tento plán nemožný. A tak bylo rozhodnuto, že Itálie, bývalá kolonizační síla, bude dohlížet na jih a východ země. Znamená to také, že Evropská unie přiznala existenci silné libyjské imigrace a chce ji z černé Afriky zastavit.

Zdroj
Wertyz Report

Voltaire Network

Voltaire, mezinárodní vydání

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.