Politicko-mediální reflektor namířené na proud migrantů ve směru z jihu na sever přes Středomoří, ponechává ve stínu další proud - a to ten ze severu na jih. Jedná se o pohyb vojsk a zbraní přes Středomoří. Spíše přes "širší Středomoří", což je oblast, která se v rámci strategie USA/NATO táhne od Atlantiku po Černé moře a jižně po Perský záliv a Indický oceán.

Při setkání s generálním tajemníkem NATO Stoltenbergem v Římě zdůraznil nový italský premiér Conte "ústřední místo širšího Středomoří pro evropskou bezpečnost", která je ohrožována "obloukem nestability od Středomoří po Střední východ". Z toho má plynou význam NATO, aliance pod velením USA, kterou Conte definuje jako "pilíř vnitřní i mezinárodní bezpečnosti".

Je to kompletně převrácená skutečnost. Základní strategii USA/NATO bylo vytvoření "oblouku nestability" s dvěma válkami proti Iráku, dalšími dvěma, které demolovaly jugoslávský a libyjský stát a tou poslední směřující ke zničení syrské státnosti.

Itálie, která se zúčastnila všech těchto válek, sehrává podle Conteho "klíčovou roli pro bezpečnost a stabilitu na jižním křídle aliance". Jakým způsobem? To lze pochopit z toho, co média skrývají.

Loď námořnictva USA Trenton, která nabrala 42 uprchlíků, (autorizovaných se vylodit v Itálii na rozdíl od těch z lodi Aquarius) nemá mateřský přístav na Sicílii k tomu, aby plnila roli humanitárních akcí ve Středomoří. Je to rychlá loď (až 80 km v hodině), schopná vylodit na severoafrickém břehu expediční sbor o síle 400 můžu s příslušnou technikou.

Speciální síly USA operují v Libyi pro cvičení a velení spojeneckým vojenským formacím, zatímco ozbrojené drony USA startují ze základny Sigonella a zasahují cíle v Libyi. Za nedlouho začnou ze Sigonelly operovat i drony NATO.

Ty se zapojí do "Hubu" "jižního strategického směru NATO", centra pro sběr a vyhodnocování zpravodajských informací pro vojenské operace na Středním východě, v severní Africe, Sahelu, subsaharské Africe.

Hub, který bude v červenci uveden do činnosti, má sídlo v Lago Patrie, v blízkosti velitelství spojeneckých sil NATO, (JFC Naples), pod velením admirála USA , jímž je v současné době James Foggo, který současně velí i námořním silám USA v Evropě (se štábem v Neapoli -Capodichino) VI. flotile mající své sídlo v Gaetě a námořním silám USA pro Afriku. Tyto síly byly integrovány s letadlovou lodí Harry S. Truman, která spolu se svou útočnou skupinou vplula do Středozemního moře.

Zatímco se 10. června pozornost médii soustředila na Aquarius, loď USA s 8000 muži na palubě, 90 stihačkami a více jak 1000 raketami, byly umístěny ve východním Středomoří, připravené k úderu v Sýrii a Iráku.

12. a 13. června kotvila v Livornu Liberty Pride, jedna z lodí USA, která vyložila ze svých 12 můstku další zásobu zbraní, která jsou ze základny Camp Darby (Pisa) každý měsíc odesílány do Jordánska a Saudské Arábie k rozdmýchávání války v Sýrii a Jemenu.

Tak se živí války, které se zapojením neokoloniálních mechanismů vykořisťování vyvolávají chudobu a vykořenění obyvatelstva. Jako důsledek zvyšují za dramatických okolností proudy migrantů, což vyvolává oběti a nové formy otroctví.

"Zdá se, že se vyplácí být teď tvrdý na imigranty", komentuje prezident Trump s odkazem na opatření přijaté nejen Salvinim, ale celou italskou vládou, jejíž premiér je jím definován jako "skvělý". To je správné hodnocení ze strany Spojených států, které jsou v programu vlády definovány jako "výsadní spojenec" Itálie.

Překlad
Komunistický svaz mládeže
(KSM)
Zdroj
Il Manifesto (Itálie)