Voltaire Network

Kruh smrti v "širším Středomoří"

Velice podivný provoz překračuje Středozemní moře - v jednom směru zbraně do Afriky a na Blízký východ - v druhém utečenci, kteří jsou oběťmi těchto zbraní. Není překvapením, že evropští političtí představitelé předstírají, že neznají hlavní příčinu těchto přesunů.

| Řím (Itálie)
+
JPEG - 33.3 kb

Politicko-mediální reflektor namířené na proud migrantů ve směru z jihu na sever přes Středomoří, ponechává ve stínu další proud - a to ten ze severu na jih. Jedná se o pohyb vojsk a zbraní přes Středomoří. Spíše přes "širší Středomoří", což je oblast, která se v rámci strategie USA/NATO táhne od Atlantiku po Černé moře a jižně po Perský záliv a Indický oceán.

Při setkání s generálním tajemníkem NATO Stoltenbergem v Římě zdůraznil nový italský premiér Conte "ústřední místo širšího Středomoří pro evropskou bezpečnost", která je ohrožována "obloukem nestability od Středomoří po Střední východ". Z toho má plynou význam NATO, aliance pod velením USA, kterou Conte definuje jako "pilíř vnitřní i mezinárodní bezpečnosti".

Je to kompletně převrácená skutečnost. Základní strategii USA/NATO bylo vytvoření "oblouku nestability" s dvěma válkami proti Iráku, dalšími dvěma, které demolovaly jugoslávský a libyjský stát a tou poslední směřující ke zničení syrské státnosti.

Itálie, která se zúčastnila všech těchto válek, sehrává podle Conteho "klíčovou roli pro bezpečnost a stabilitu na jižním křídle aliance". Jakým způsobem? To lze pochopit z toho, co média skrývají.

Loď námořnictva USA Trenton, která nabrala 42 uprchlíků, (autorizovaných se vylodit v Itálii na rozdíl od těch z lodi Aquarius) nemá mateřský přístav na Sicílii k tomu, aby plnila roli humanitárních akcí ve Středomoří. Je to rychlá loď (až 80 km v hodině), schopná vylodit na severoafrickém břehu expediční sbor o síle 400 můžu s příslušnou technikou.

Speciální síly USA operují v Libyi pro cvičení a velení spojeneckým vojenským formacím, zatímco ozbrojené drony USA startují ze základny Sigonella a zasahují cíle v Libyi. Za nedlouho začnou ze Sigonelly operovat i drony NATO.

Ty se zapojí do "Hubu" "jižního strategického směru NATO", centra pro sběr a vyhodnocování zpravodajských informací pro vojenské operace na Středním východě, v severní Africe, Sahelu, subsaharské Africe.

Hub, který bude v červenci uveden do činnosti, má sídlo v Lago Patrie, v blízkosti velitelství spojeneckých sil NATO, (JFC Naples), pod velením admirála USA , jímž je v současné době James Foggo, který současně velí i námořním silám USA v Evropě (se štábem v Neapoli -Capodichino) VI. flotile mající své sídlo v Gaetě a námořním silám USA pro Afriku. Tyto síly byly integrovány s letadlovou lodí Harry S. Truman, která spolu se svou útočnou skupinou vplula do Středozemního moře.

Zatímco se 10. června pozornost médii soustředila na Aquarius, loď USA s 8000 muži na palubě, 90 stihačkami a více jak 1000 raketami, byly umístěny ve východním Středomoří, připravené k úderu v Sýrii a Iráku.

12. a 13. června kotvila v Livornu Liberty Pride, jedna z lodí USA, která vyložila ze svých 12 můstku další zásobu zbraní, která jsou ze základny Camp Darby (Pisa) každý měsíc odesílány do Jordánska a Saudské Arábie k rozdmýchávání války v Sýrii a Jemenu.

Tak se živí války, které se zapojením neokoloniálních mechanismů vykořisťování vyvolávají chudobu a vykořenění obyvatelstva. Jako důsledek zvyšují za dramatických okolností proudy migrantů, což vyvolává oběti a nové formy otroctví.

"Zdá se, že se vyplácí být teď tvrdý na imigranty", komentuje prezident Trump s odkazem na opatření přijaté nejen Salvinim, ale celou italskou vládou, jejíž premiér je jím definován jako "skvělý". To je správné hodnocení ze strany Spojených států, které jsou v programu vlády definovány jako "výsadní spojenec" Itálie.

Překlad
Komunistický svaz mládeže
(KSM)

Zdroj
Il Manifesto (Itálie)

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.