Sieć Voltaire

Bułgaria, Cypr, Grecja, Węgry i Rumunia stworzyły front proizraelski w UE

+

Bułgaria, Cypr, Grecja, Węgry i Rumunia zawarły porozumienie z Izraelem w celu obrony swoich pozycji w Unii Europejskiej.

18 stycznia 2016 r. tych pięć państw utworzyło blok, żeby zmusić europejskich ministrów spraw zagranicznych do usunięcia jakiejkolwiek krytyki pod adresem Izraela w komunikacie końcowym z ich comiesięcznego szczytu.

29 stycznia 2016 r. Cypr, Grecja i Izrael zawarły porozumienie o budowie gazociągu i eksporcie gazu do Unii Europejskiej. Dla tych dwóch pierwszych państw jest to całkowity zwrot w polityce, z inicjatywy premiera Grecji Aleksisa Tsiprasa.


- „Cyprus – Israel – Greece Trilateral Summit Declaration” („Deklaracja z trójstronnego szczytu Cypr – Izrael – Grecja”), Voltaire Network, 28 stycznia 2016.
- „Birth of a Geopolitical Bloc: The Israel – Greece – Cyprus Axis” („Narodziny bloku geopolitycznego: Oś Izrael – Grecja – Cypr”), Haaretz, 31 stycznia 2016.

Tłumaczenie
Grzegorz Grabowski
Polski blog

Jak Bułgaria dostarczała narkotyków i broni Al-Ka'idzie i Daeszowi
Jak Bułgaria dostarczała narkotyków i broni Al-Ka’idzie i Daeszowi
Udział NATO i Unii Europejskie w terroryzmie
 
Sabotaż South Stream-Pipeline
Sabotaż South Stream-Pipeline
Unia Europejska, organ władzy Stanów Zjednoczonych
 

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.