ولترشبکه

آیا ایالات متحده نخواهند گذاشت تا جاده ی ابریشم مجدداََ باز شود ؟

+

پس از آنکه در هفته ی پیش ارتش عرب سوریه ( ارتش دولت سوریه ) به مرزهای عراق رسید ، ارتش عراق بود که در تاریخ ۱۶ ماه ژوئن ۲۰۱۷ ال-ولید را محاصره کرد .

ارتش دو کشور به دست نیروهای ایالات متحده که به طور غیر قانونی منطقه ی آل تانف در سوریه را محاصره کردند از یکدیگر جدا شدند . روسیه اعلام کرد که نیروهای ایالات متحده در حال فراهم کردن سامانه ی موشکی متحرک ( HIMARS ( High Mobility artillery rocket system می باشند . این موشک ها می توانند از سوی واشنگتن برای جلوگیری از اتحاد ارتش عراق و سوریه و بازگشایی مجدد جاده ی ابریشم به کار بروند . پنتاگن حاضر نشده در این رابطه توضیح بدهد .

در سال ۲۰۱۴ ، پنتاگن داعش را بوجود آورد و آنها را مسلح ساخت و با کمک مالی خود قصد داشت کشور ٬٬ سنی استان ٬٬ را بین مرز سوریه و عراق به وجود آورد تا از این طریق جاده ی ابریشم بسته شود . این جاده به صورت سنتی از دوران قرون وسطی بین چین و مدیترانه در جریان بوده . همینطورمسیری است که اجازه می دهد ایران به لبنان سلاح بفرستد . باید دید که آیا واشنگتن سیاست باراک اوباما را علیه کشورهای منطقه ادامه می دهد یا خیر و یا سیاست ضد داعش ترامپ را پیش می گیرد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.