ولترشبکه

در اردن چه خبر است ؟

+

عبدالله دوم پادشاه اردن ، اعلام نموده که شاهزادگان علی ، فیصل و طلال از مقام نظامی خود برکنار خواهند شد.

شاهزاده علی بن الحسین ، فرزند پادشاه سابق اردن می باشد که از همسر سومش زاده شده . او رئیس گارد سلطنتی است . در حالی که ایالات متحده قصد داشتند تا سلطنت را به کشور عراق بر گردانند ، او با خبرنگار سی ان ان خانم ریم براهیمی ازدواج نمود . او دختر لاخدار براهیمی است که یکی از سازماندهان کودتای الجزایر علیه اسلام گرایان می باشد ، و در آن زمان نماینده ی ویژه ی سازمان ملل در عراق بوده است . اما سیاست ایالات متحده تغییر کرد و قدرت به دست دولت جمهوری خواه افتاد . پرنس علی ، پرزیدنت فدراسیون فوتبال اردن می باشد . و چند بار برای ریاست فیفا خود را کاندیدا نموده .

شاهزاده فیصل بن حسین ( که نفر دوم این عکس می باشد ) فرزند پادشاه حسین از همسر دومش می باشد . او رئیس ستاد بزرگ ارتش بوده و همچنین عضو کمیته ی المپیک بین الملل می باشد. او به هنگام غیاب پادشاه عبدالله دوم ، جانشین او بوده است .

پرنس طلال بن محمد نیز از اقوام پادشاه می باشد . وعضو جدید شورای ملی امنیت به حساب می آید .

به طور رسمی این سه شاهزاده با مبالغ و هدایای بزرگی کنار گذاشته شدند . وهم اکنون نیز تحت مراقبت خانگی قرار دارند.

قصر پادشاهی در این رابطه گزینه ی سانسور را انتخاب نموده و مداخله کنندگان در امور خانواده ی سلطنتی را به شدت تهدید می کند.

رسانه های عرب اطمینان خاطر دادند که دو شاهزاده با کمک عربستان و امارات متحد عربی ، قصد داشتند تا کودتایی ترتیب دهند . خانواده ی سلطنتی اردن وابستگی بسیاری به انگلستان دارد. انگلستان در حال حاضر قصد دارد تا متحدینی در خاور میانه علیه عربستان و امارات متحد عربی دست و پا کند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.