Převrat zorganizovaný CIA přivedl k moci vládu zastupující oligarchy a extrémistické skupiny. Její členové se skládají z několika nacistických lídrů. Tohle je poprvé druhé světové války, co se v Evropě dostali k moci politici, kteří se přímo ztotožňují s Třetí říši.

Dva z členů vlády mají vazby na Islámský emirát Severního Kavkazu, organizaci napojenou na Al-Kájdu. Jeden z nich bojoval s Rusy.

Tři další členové byli zapojeni v propagandistických operacích, pózovali jako oběti demokratického režimu Viktora Janukovyče.

JPEG - 11.2 kb
Andriy Parubiy (Андрій Парубій)

Andriy Parubiy (Андрій Парубій)
Tajemník Národní bezpečnostní a obranné rady (orgánu, který řídí Ministerstvo obrany a ozbrojené složky). S Olehem Tyahnybokem založil Sociální nacionalistickou stranu.
JPEG - 12.4 kb
Dmytro Yarosh (Дмитро Ярош)
JPEG - 13.7 kb

Dmytro Yarosh (Дмитро Ярош)
Zástupce tajemníka Národní bezpečnostní a obranné rady, lídr koalice Pravý sektor. Jaroš bojoval na straně čečenských islamistů, 1.března požádal o pomoc emíra Severního Kavkazu Doku Umarova, podle OSN člena Al-Kájdy. Ve falešném videu režišérů Andreje Kozhemyakina a Andreje Dubovika o zlém poldovi ztvárnil nahého aktivistu ve sněhu.
JPEG - 14.8 kb
Oleksandr Sych (Александр Сыч)

Oleksandr Sych (Александр Сыч)
Vicepremiér, člen strany Svoboda, je proti potratům i v případě znásilnění.

JPEG - 13.8 kb
Ihor Tenyukh (Игорь Тенюх)

Ihor Tenyukh (Игорь Тенюх)
Ministr obrany. Ačkoliv jeho oficiální členství ve straně Svoboda není jasné, účastní se jejích schůzek. Byl vycvičen v USA, řídil společné manévry Ukrajiny a NATO. Během války v Gruzii organizoval obležení Sevastopolu a byl povýšen na admirála flotily. Jeho jmenování ministrem obrany donutilo Ukrajinské Námořnictvo neuznat novou vládu a vyvěsit ruskou vlajku.

JPEG - 17.3 kb
Serhiy Kvit (Сергей Квит)

Serhiy Kvit (Сергей Квит)
Ministr školství a členy strany Svoboda.


JPEG - 15.8 kb
Andriy Mokhnyk (Андрей Мохник)

Andriy Mokhnyk (Андрей Мохник)
Ministr ekologie a národních zdrojů, člen strany Svoboda.


JPEG - 11.4 kb
Ihor Shvaika (Игорь Швайка)

Ihor Shvaika (Игорь Швайка)
Ministr zemědělství, strana Svoboda.


JPEG - 14.5 kb
Dmytro Boulatov (Дмитрий Булатов)
JPEG - 16.4 kb

Dmytro Boulatov (Дмитрий Булатов)
Ministr mládeže a sportu, člen Ukrajinské sebeobrany (UNA-UNSO), mezi 22–31.lednem 2014 byl údajně unesen a hrozivě mučen. Tvrdí, že byl odvezen do Německa na léčbu, nesetkal se ale s žádnými novináři. Ministr zahraničí Leonid Kojara prohlašoval, že tento člověk je v dobré formě, a že celá věc byla vymyšlená. O měsíc později se ukázal fit.


JPEG - 15.7 kb
Oleh Makhnitsky (Олег Махницкий)

Oleh Makhnitsky (Олег Махницкий)
Strana Svoboda, generální prokurátor.


JPEG - 12.9 kb
Tetiana Tchornovol (Татьяна Черновол)

Tetiana Tchornovol (Татьяна Черновол)
Předsedkyně Národního protikorupčního výboru, členka Ukrajinské národní sebeobrany Chair (UNA-UNSO). Tvrdí, že byla 25.prosince 2013 násilně napadena neidentifikovanými útočníky. Ministr vnitra to ale označil za podvod a pět útočníků označil za násilníky pracující pro Vitalije Klička. Událost oživila protestní hnutí, kterému docházela pára.

Zdroj
Wertyz Report