Sieć Voltaire

Konfiskata rozległej sieci komunikacyjnej w Libanie

+

Jak donosi gazeta „L’Orient-Le-Jour”, libański minister telekomunikacji, Butrus Harb [katolik-maronita, absolwent Uniwersytetu Św. Józefa w Bejrucie – przyp. tłum.], poinformował o konfiskacie rozległej, rozwiniętej w tajny sposób, nowoczesnej i skomplikowanej sieci komunikacyjnej.

Przedstawił on zdjęcia skonfiskowanego sprzętu, w tym wież telekomunikacyjnych, trzymetrowych anten parabolicznych, odbiorników i innej aparatury dużych rozmiarów.

Sieć obejmowała terytorium całego kraju. Wydaje się, że została zainstalowana przez jakieś obce państwo, które chciało w ten sposób uniknąć kontroli ze strony libańskich służb państwowych. Było to bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Libanu.

Wygląda na to, że zamawiającym był Izrael [1], ale [w operacji] uczestniczyli także obywatele francuscy, cypryjscy i tureccy. Hagop Antranik i Imad Lahoud zostali oskarżeni o to, że położyli kable światłowodowe, aby połączyć ze sobą różne stacje tej sieci. Ministerstwo sprawiedliwości i armia Libanu rozpoczęły śledztwo.

Tłumaczenie
Grzegorz Grabowski
Polski blog

[1] „Dla Waszyngtonu i Tel Awiwu możliwe są dwie opcje: zwykła wojna [z Libanem], jak w 2006 roku, lub – co wydaje się być prostsze i dyskretniejsze – rozpętanie wojny domowej, podobnej do tej, którą Liban poznał w l. 1975-1990.” – zob.: „Liban zmierza w kierunku nowej wojny”, Thierry Meyssan, Tłumaczenie Euzebiusz Budka, Sieć Voltaire, 19 marca 2016.

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.