ولترشبکه

عناصر جهادی با سلاح های ناتو به بیمارستانی در غرب حلب حمله کردند

+

در پنجم ماه دسامبر ، عناصر جهادی از شرق حلب به سوی بیمارستان نظامی روسیه واقع در غرب حلب حمله کردند ،که قرار بود در آن کودکان فراری از دست عناصر خودکامه ی القاعده تحت درمان قرار بگیرند .

این بیمارستان در همان روز افتتاح می شد .

بلافاصله ، مقامات روسیه ، ایالات متحده ، فرانسه و انگلستان را متهم کردند که به عناصر جهادی، محل بیمارستان را اعلام کرده اند .

در پاسخ به این اتهام ، بسیاری از اعضای ناتو ، روسیه را متهم به ٬٬ وتو در شورای امنیت ٬٬ نمودند [1].

پس از تحقیق مشخص شد که عناصر جهادی به طور مستقیم بیمارستان را هدف قرار داده بودند ، در حالی که به طور معمول می بایستی اهداف خود را با چند شلیک گلوله مشخص کنند ، و این نشان می داد که نشانی بیمارستان را به صورت عکس های ماهواره ای دریافت کرده اند ، و این عکس ها از طریق - LandCom – مرکز فرماندهی نیروهای زمینی ناتو واقع در ازمیر ( ترکیه)- برای آنها مخابره می شد .

به مانند حمله به لیبی ، امکانات نظامی ناتو که بدون اجازه ی شورای پیمان اتلانتیک ، از سوی برخی از کشورهای عضو آن استفاده می شد و خود حاکی از زیر پا گذاشتن اساسنامه ی این سازمان بود ، جنگ علیه سوریه نیز ، از همان آغاز با هماهنگی از سوی پیمان اتلانتیک صورت گرفت .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.