Sieć Voltaire

Dowódca NATO w Libii: „Dziennikarze pracowali dla NATO”

+

W wywiadzie, udzielonym 31 października 2011 roku Radiu Kanada generał Charles Bouchard, służący w kanadyjskich siłach powietrznych, któremu powierzono dowództwo nad operacją NATO w Libii, powiedział, że w operacjach sojuszu w tym państwie działali również dziennikarze.

Celem dostarczania NATO informacji, zostało stworzonych kilka sieci informacyjnych. „Nasza wiedza pochodziła z wielu, różnych źródeł w tym od dziennikarzy, którzy przebywali w Libii i przekazywali nam wiele danych na temat wojskowych planów, i rozmieszczenia sił Kaddafiego” - potwierdził kanadyjski wojskowy.

Po raz pierwszy tak wysoki rangą wojskowy Sojuszu przyznaje, że zagraniczni dziennikarze w Libii byli istocie agentami NATO.

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.