Rząd w Kijowie zaprzeczył przeprowadzenie ataków powietrznych na miasto Ługańsk, mimo że w internecie dostępnych było wiele zdjęć zabitych lub zranionych cywilów, w wyniku bombardowania kwatery głównej regionalnej administracji Ługańska 2 czerwca 2014 roku.

Różne źródła meldowały conajmniej ośmiu zabitych w wyniku bombardowania kwatery głlównej regionalnej administracji Ługańska.

Dopiero po pokazaniu materiałów - tylko w rosyjskiej telewizji - rząd w Kijowie przyznał się do bombardowania wschodniej Ukrainy, które najwyraźniej jest wojskową operacją karną wobec tego regionu, gdyż tamtejsza ludność żąda federalizacji państwa.

Misja OBWE (Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie) na Ukrainie potwierdziła, że atak powietrzny rządu w Kijowie wymierzony przeciwko siedzibie regionalnej administracji w Ługańsku faktycznie miał miejsce.

W końcu Kijów przyznał się do ataków bombowych wymierzonych przeciwko miastu Ługańsk, ale śmiercią cywilów - których zameldowano podczas posiedzenia regionalnego rządu - obwinia federalistyczne grupy samoobrony. Teza ta jest też stawiana w tych nielicznych zachodnich mediach, które w ogóle wspominają coś o wydarzeniach w Ługańsku.

Obecnie zachodnie media wstrzymują się od pokazywania zdjęć zabitych podczas tego bombardowania cywilów, mimo że są one dostępne w rosyjskiej telewizji oraz w internecie.

Tłumaczenie
Mira