Voltaire Network

"Protiteroristické" jednotky Kyjeva pod velením Poláka Jerzyho Dziewulskiho

+

"Protiteroristické" jednotky vržené Kyjevem proti silám požadujícím nezávislost Donbasu jsou řízeny Polákem Jerzym Dziewulskim.

Ten byl poradcem bývalého polského prezidenta Aleksandera Kwasniewskeho (1995-1997), ale i šéfem osobní ochranky, a poslancem Sejmu v letech 1991-2005. Do roku 1990 byl členem Polské sjednocené dělnické strany. Jerzy Dziewulski je polským důstojníkem, který prošel výcvikem v USA a působil i v Izraeli.

Na fotografii je to osoba vlevo vedle Aleksandra Turčinova (bývalý šéf tajných služeb a dočasný prezident Ukrajiny). Fotografie byla pořízena v blízkosti Slavjanska. Nad celou operací má supervizi Derek Chollet, náměstek ministra obrany USA.

Polsko se podílelo na revoltě v Kyjevě, někteří ze vzbouřenců byli pod kontrolou představitele EU v Kyjevě Jana Tombinského a někteří byli předtím vycvičeni polskou policii. Polsko je dále zapojeno do převratu, k jehož zahájení dal signál ministr zahraničí Polska Radoslav Sikorsky po jednání dobré vůle mezi opozicí a prezidentem Janukovičem. Sikorski by mohl být odměněn za svoji úlohu nahrazením Catherin Ashtonové ve funkci Vysoké komisařky pro zahraniční a bezpečnostní politiku.

Překlad
Komunistický svaz mládeže
(KSM)

Voltaire Network

Voltaire, mezinárodní vydání

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.