"Protiteroristické" jednotky vržené Kyjevem proti silám požadujícím nezávislost Donbasu jsou řízeny Polákem Jerzym Dziewulskim.

Ten byl poradcem bývalého polského prezidenta Aleksandera Kwasniewskeho (1995-1997), ale i šéfem osobní ochranky, a poslancem Sejmu v letech 1991-2005. Do roku 1990 byl členem Polské sjednocené dělnické strany. Jerzy Dziewulski je polským důstojníkem, který prošel výcvikem v USA a působil i v Izraeli.

Na fotografii je to osoba vlevo vedle Aleksandra Turčinova (bývalý šéf tajných služeb a dočasný prezident Ukrajiny). Fotografie byla pořízena v blízkosti Slavjanska. Nad celou operací má supervizi Derek Chollet, náměstek ministra obrany USA.

Polsko se podílelo na revoltě v Kyjevě, někteří ze vzbouřenců byli pod kontrolou představitele EU v Kyjevě Jana Tombinského a někteří byli předtím vycvičeni polskou policii. Polsko je dále zapojeno do převratu, k jehož zahájení dal signál ministr zahraničí Polska Radoslav Sikorsky po jednání dobré vůle mezi opozicí a prezidentem Janukovičem. Sikorski by mohl být odměněn za svoji úlohu nahrazením Catherin Ashtonové ve funkci Vysoké komisařky pro zahraniční a bezpečnostní politiku.

Překlad
Komunistický svaz mládeže
(KSM)