Sieć Voltaire

Siły „antyterrorystyczne” z Kijowa są kierowane przez Polaka Jerzego Dziewulskiego

+

Siły do „zwalczania terroryzmu” ukształtowane przez Kijów i skierowane przeciwko ruchowi niepodległościowemu w Donbassie są kierowane przez Polaka, Jerzego Dziewulskiego.

Jerzy Dziewulski jest polskim policjantem, który był doradcą byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego (1995-97), parlamentarzystą (1991-2005) oraz który został wykształcony w Stanach Zjednoczonych i pracował w Izraelu.

Na zdjęciu, które zrobiono w zeszłym tygodniu w pobliżu Slawiańska, znajduje się po lewej stronie; w środku widać Ołeksandra Turczynowa (byłego szefa służb wywiadowczych, który był wtedy również tymczasowym prezydentem). Operacja została przeprowadzona pod nadzorem sekretarza ministerstwa obrony USA, Dereka Cholleta.

Polska brała udział w powstaniach na Majdanie; ich niektórymi przywódcami kierował przedstawiciel Unii Europejskiej w Kijowie, Polak Jan Tombiński, a niektórzy awanturnicy byli kształceni przez polską policję. Polska brała także udział w zamachu stanu, do którego sygnał rozpoczęcia pochodził najprawdobodobniej od polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, wydany na końcu pertraktacji między opozycją a prezydentem. Być może podziękuje się za to Sikorskiemu stanowiskiem wysokiego przedstawiciela Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, czyli powoła na następcę baronessy Catherine Ashton.

Tłumaczenie
Mira

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.