Thierry Meyssan

Události z 11. září zůstávají pevně zakotveny v kolektivní paměti ve formě plánované médii: mohutné útoky proti New Yorku a Washingtonu.

Ale mocenská hra, která ten den změnila svět, stále zůstává skryta.

Kolem desáté hodiny ráno, po tom, co již došlo k útokům na World Trade Center a Pentagon, protiteroristický poradce Bílého domu Richard Clarke aktivoval program pro „kontinuitu vládnutí.“ Tento program spočívá ve výměně exekutivy a legislatury v případě destrukce při nukleární válce. K aktivaci programu ten den nebylo žádného důvodu. Od té chvíle byl president George W. Bush sezazen a nahrazen vojenskou vládou.

Členové kongresu a jejich týmy byli odvedeni za ruku vojenskými činiteli a drženi v zajetí ve dvou bezpečnostních krytech nacházejících se poblíž Washingtonu, v areálu Greenbrier (West Virginia) a Mount Weather (Virginia).

Moc byla vojáky vrácena zpět do rukou civilistů ke konci téhož dne a president Bush mohl promluvit v televizi kolem 8. hodiny večer ke svým spoluobčanům.

Toho dne se bývalý president George W. Bush toulal krajinou. Ve dvou vojenských základnách, kam byl dopraven, se domáhal, aby byl převezen přes zpevněnou plochu v obrněném vozidle, majíc strach, aby ho některý z jeho vojáků nezastřelil. Presidentu Putinovi, který se jej celý den pokoušel telefonicky kontaktovat, aby předešel nedorozumění a nebylo obviněno Rusko, se ho nepodařilo zastihnout.

Kolem 4. hodiny odpoledne intervenoval v televizi izraelský ministerský předseda Ariel Sharon, aby sdělil Spojeným státům, že Izraelci již delší dobu znají hrůzy terorismu a že s nimi sdílejí jejich bolest. Mimochodem, oznámil, že útoky již skončily, něco, co mohl vědět pouze někdo, který v nich měl prsty.

Můžeme se donekonečna dohadovat o nekonsistencích oficiální verze útoků, ale neexistuje žádný prostor pro diskusi týkající se tohoto faktu: program kontinuity vládnutí byl aktivován bezdůvodně. V kterékoliv zemi by bylo sesazení presidenta a zatčení poslanců armádou nazváno vojenským převratem.

Někdo může namítat, že president Bush byl navrácen do své funkce týž den pozdě odpoledne. Tato akce byla přesně to, co doporučuje americko-izraelský neokonzervativec Edward Luttwak ve své knize Coup d’État. A Practical Handbook (Státní převrat. Praktická příručka). Podle něj dobrý státní převrat je takový, kterého si nikdo není vědom, protože jsou ponechány u moci titíž lidé, ale při němž je nastolena nová politika.

Toho dne byl ve Spojených státech potvrzen stav permanentního ohrožení státu. To se brzy převedlo do konkrétní akce zavedením zákona USA Patriot Act. A zároveň byly potvrzeny principy imperialistických válek. Zákon byl oficiálně uveden v platnost presidentem Bushem o několik dnů později v presidenském venkovském sídle Camp David: Spojené státy zaútočí na Afghánistán, Irák, Lybii a Sýrii přes Libanon, Sudán a Somálsko a konečně na Írán.

Až do dnešního dne byla naplněna pouze polovina tohoto programu. President Obama oznámil včera večer, že bude pokračovat v Sýrii.

Většina spojenců USA odmítla akceptovat důkazy před 13 lety a tím se připravila o možnost předvídat politiku Washingtonu. Pokud lze soudit pravdu v průběhu času, těch 13 let bylo průkazných: vše, co jsem prohlásil – a co mí odpůrci považují za „antiamerikanismus“, se stalo. A například zírali v nevíře, když Al Kaidě bylo umožněno svrhnout Lybijskou arabskou Jamahariyu.

Jsem hrdý na to, že jsem upozornil svět na tento převrat a války, které jej následovaly, ale lituji, že západní veřejné mínění se ztratilo v diskusích o fyzické nemožnosti oficiální verze. Nicméně shledávám, že některé události zůstávají až do dnešního dne skryty, jako požár který zničil kanceláře Eisenhower Building, přístavek Bílého domu, anebo opět raketu zaznamenanou newyorskou televizí, vystřelenou před World Trade Centerem – viz video níže).

Válka pokračuje v ničení muslimského světa, zatímco lidé západu, stále naprosto slepí, pokračují ve svých debatách o zřícení věží.

Překlad
New World Order Opposition
Nwoo.org