Sieć Voltaire

Eksplozja produkcji opium i heroiny w Afganistanie

+

Specjalny inspektor generalny Stanów Zjednoczonych w Afganistanie, John F. Sopko, był przesłuchiwany 10 czerwca 2014 roku przez podkomisję Izby Reprezentantów do spraw Bliskiego Wschodu i północnej Afryki w związku ze „staraniami rekonstrukcji Afganistanu”.

Prawnik potępił załamanie się dotychczasowych działań w Afganistanie, szczególnie tych przeznaczonych dla kobiet i budowy państwa prawnego, pod wpływem nacisku kryminalnych i narkotykowych organizacji.

Według danych biura Stanów Zjednoczonych do spraw narkotyków i zwalczania przestępczości budżet narkotyków wyniósł w Afganistanie 2 mld USD w roku 2012 i 3 mld USD w roku 2013, czyli osiągnął najwyższą do tej pory wysokość.

Tłumaczenie
Mira

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.