15 września 2020 r. zgłosił się samorzutnie do austriackiej policji oficer wywiadu tureckiego Feyaz Ö., odpowiadający za współpracę z amerykańską agencją wywiadowczą. Ujawnił on, że otrzymał rozkaz zlikwidowania trzech polityków tego kraju.

Po tym, jak Austria poinformowała Niemcy o trwającym dochodzeniu, okazało się, że turecka Narodowa Organizacja Wywiadowcza (Millî Istihbarat Teşkilatı – MIT) zbudowała w Europie gigantyczną sieć, większą od sieci służb rosyjskich, a nawet amerykańskich.

W Austrii działa co najmniej 350 agentów tureckich, a w Niemczech aż 8000.

Dochodzenie podjęto też we Francji, gdzie – o czym ludzie nie wiedzą – liczba meczetów tureckich przewyższa całkowitą liczbę meczetów północnoafrykańskich. Tureckie meczety są kontrolowane przez turecki Urząd ds. Religii (Diyanet Işleri Başkanlığı) za pośrednictwem skrajnie prawicowej organizacji Millî Görüş (Opinia Narodu), której liderem był niegdyś prezydent Erdogan.

Ta wiadomość pojawiła się w chwili, gdy Turcja monitoruje napaść na Arcach.

Thierry Meyssan utrzymuje, że turecki MIT przy wsparciu brytyjskiego MI6 zorganizował zamachy w Paryżu i Saint-Denis w dniu 13 listopada 2015 roku, a także zamachy w Brukseli w dniu 22 marca 2016 roku.

Tłumaczenie
Grzegorz Grabowski ">Grzegorz Grabowski
Polski blog