[Tłumaczenie tekstu opublikowanego w lipcu 2015 roku] Liczne, islamistyczne bataliony walczą po stronie Kijowa przeciwko Republikom Ludowym w obwodach donieckim i ługańskim.

Wg New York Times w walki te zaangażowane są bataliony Szejka Manoura oraz Dżochara Dudajewa, które składają się głównie z Czeczenów, pochodzących z Gruzji i Uzbekistanu, jak i krymski batalion Tatarów [1].

Grupy te są przyłączone do Prawego Sektora i nie otrzymują wynagrodzenia od ukraińskiego rządu. Wyżej wymieniony dziennik nie znalazł żadnych poszlak wskazujących na zaangażowanie USA.

Jednak Thierry Meyssan ujawnił ponad rok temu [2], że CIA koordynuje nazistów i islamistów od zakończenia II wojny światowej. W Tarnopolu CIA zorganizowało 8 maja 2007 roku „antyimperialistyczną konferencję” (tzn. antyrosyjską), w której wzieli udział naziści z Ukrainy i islamiści z Kaukazu. Tego dnia koordynację rozpoczął przewodniczący Prawego Sektora Dmytro Jarosz, otrzymując przyzwolenie od Doku Umarowa - piątego prezydenta Islamskiej Republiki Iczkerii, a następnie Emiratu Kaukaskiego.

W grudniu 2013 roku tatarscy islamiści nagle powrócili z Bliskiego Wschodu, gdzie walczyli przeciwko Syryjskiej Republice Arabskiej, aby przewodzić kolorowej rewolucji na kijowskim Majdanie [3].

Wielu oficerów Islamskiego Emiratu w Iraku i Lewancie zastąpiono poza tym Czeczenami - aż do tego stopnia, że językiem roboczym personelu Daesh stał się rosyjski, zamiast arabskiego.

Tłumaczenie
Mira

[1Islamic Units Help Ukraine Battle Rebels. Stocked With Chechens Eager to Defy Russia”, Andrew E. Kramer, The New York Times, July 8, 2015.

[2CIA koordynuje nazistów i dżihadystów”, Thierry Meyssan, Tłumaczenie Mira, Al-Watan (Syria) , Sieć Voltaire, 20 maja 2014.

[3« Des jihadistes assurent le service d’ordre des manifestations à Kiev », Réseau Voltaire, 4 décembre 2013.