září 2018 Benjamin Netanyahu na Valném shromáždění Spojených národů fóru ukazoval sklad, který vybuchne až 4. srpna 2020, jako zbrojní arzenál Hizbolláhu.

První izraelský ministerský předseda Benjamin Netanyahu autorizoval útok proti zbraňovým skladům Hizbolláhu pomocí nové zbraně, kterou před sedmi měsíci testovali v Sýrii. Není známo, zda i druhý ministerský předseda Benny Gantz dal svůj souhlas.

Není známo, jaká zbraň byla vlastně použita. Avšak od ledna 2020 ji už testovali v Sýrii. Bývají to rakety s taktickou jadernou složkou v bojové hlavici, co způsobuje hřibovitý tvar kouře, jaký je charakteristický pro jaderné zbraně. Toto ale zjevně ve strategickém smyslu není atomová bomba.

Izraelský test v Sýrii.

Ta zbraň byla testována v Sýrii na pláni na venkově a pak v Perském zálivu na vodě proti íránským vojenským plavidlům. Tentokrát je to poprvé, co ji použili v městském prostředí, tj. v takovém prostředí, které vyvolá vzdušný výbuch a vibrace odrážející se od vody a hor. Ta nezničila jen Bejrútský přístav, ale také zabila kolem sta lidí, nejméně 5 000 dalších zranila a značně poničila východní část města (západní byla převážně ochráněna obilným silem).

Tyto satelitní fotky ukazují zničení skladu Hizbolláhu a části přístavu.

Izrael okamžitě aktivoval své sítě v mezinárodních médiích, aby svůj zločin zakryl, a dodal na věrohodnosti představě, že šlo o náhodný výbuch zásoby hnojiva. Jak tomu často bývá, pojmenují falešné pachatele a mezinárodní mediální mašinérie tu lež opakuje zas a znova, aniž by to kdokoliv zkoumal. Ovšem ve skutečnosti oblak kouře byl neodpovídající tezi o výbuchu hnojiva.

Hřib kouře pozorovaný v Bejrútu nemá nic společného s tím, co by způsobila konvenční výbušnina.

Zrovna tak jako ani Sýrie, ani Írán o této zbrani, když jí byli zasaženi, s nikým nekomunikovali, tak i libanonské politické strany okamžitě dosáhly dohody, že nebudou říkat nic, aby nedemoralizovaly obyvatelstvo. Zahájily vyšetřování nikoliv příčiny exploze, nýbrž odpovědnosti zaměstnanců přístavu za skladování hnojiva, kteří jsou údajně za explozi odpovědní. Avšak tato lež se brzy obrátila proti těm politickým stranám, které ji vymyslely.

Tribunál Spojených národů pro Libanon, který měl zveřejnit svůj verdikt v případě vraždy bývalého ministerského předsedy Rafika Haririho v roce 2005, se rozhodl to o několik dní odložit. Ovšem úplně stejně jako v případě Haririho výbuch dodávky maskoval palbu rakety s novou zbraní, a právě tak i při této explozi dusičnan maskoval palbu rakety s jinou novou zbraní.

O pět let později po tomto atentátu jsem v ruském časopise odhalil způsob, jakým byl Rafik Hariri zabit [1], přičemž Hizbolláh publikoval video ověřující zapojení Izraele.

Je důležité si uvědomit, že ač v roce 2005 cílil atentát na bývalého sunnitského ministerského předsedu a v roce 2020 mířil útok na šíitský Hizbolláh, tak ve skutečnosti jde o útok na Libanonský odpor jako celek.

Tentokrát řada ambasád provádí výzkumy včetně odebírání vzorků zrn a vzdušných filtrů od ambulancí, které bezprostředně přijely na scénu. Ty už přezkoumávají v jejich jednotlivých zemích.

Zdroj
reformy.cz

[1« Révélations sur l’assassinat de Rafiq Hariri », par Thierry Meyssan, Оdnako (Russie) , Réseau Voltaire, 29 novembre 2010.