Voltaire İletişim Ağı

Suriye, ABD ve AB’nin "iç güvenlik meselesi" oluyor

+

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İtalya, Polonya ve İngiltere’nin İçişleri Bakanları 6 Şubat 2014 tarihinde Krakau’da bir araya geldi.

Bu çalışmanın ana temasını Suriye‘deki cihadçıların dönüş süreci oluşturdu. Adı geçen altı devletin hükümeti, kendi vatandaşlarını 2011 yılında NATO yardımı ve ’Kurtuluş’ beklentisiyle sponsor ederken, şimdi bu savaşçıların dönüşünden korku duymaya başlıyor.

Anavatan güvenliğinden sorumlu ABD Bakanlık Müsteşarı Jeh Johnson görev andından sonra yapmış olduğu ilk konuşmasında, Bakanların ilgili dosyadan "iç güvenlik meselesi" yapmaya karar verdiklerini açıkladı.

Belirtmekte fayda var, Rusya Suriye’yi henüz 2012 yılının başlarında kendi "iç güvenlik meselesi" haline getirmişti. Çünkü, Suriye’nin yıkılmasından hemen sonra NATO’nun Kafkaslara saldıracağını tahmin ediyordu.

Çeviri
Ayhan Aslan

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.