Uslararası Voltaire İletişim Ağı, uluslararası ilişkilerin analizinde uzmanlaşmış, Fransız aydın Thierry Meyssan’ın girişimiyle kurulmuş, bağlantısız bir basın iletişim ağıdır.

Çeşitli siyasi aile, toplumsal çevre ve kültür kökenli Voltaire İletişim Ağı üyeleri, kendilerini 1955 yılındaki Bandung Konferansı sırasında anılan on ilkeyle tanımlıyorlar.
1) Birleşmiş Milletler Anlaşmasının hedef ve ilkelerine uygun olarak temel insan haklarına saygı;
2) Tüm ulusların egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı;
3) Tüm ırkların eşitliğinin ve büyük ya da küçük tüm ulusların eşitliğinin tanınması;
4) Diğer devletleri içişlerine müdahale etmeme ve karışmama;
5) Birleşmiş Milletler Anlaşmasına uygun olarak her bir ulusun bireysel ya da toplu olarak kendini savunma hakkına saygı;
6) Süper güçlerin kendi çıkarlarına hizmet etmeye yönelik ortak savunma düzenlemelerine başvurmasını; bir gücün diğerleri üzerinde baskı uygulamasını reddetme;
7) Bir devletin siyasal bağımsızlığı ya da toprak bütünlüğüne karşı eylem ya da saldırı tehdidinde bulunma ya da güç kullanmaktan kaçınma;
8) BM sözleşmesine uygun olarak, bütün uluslararası çatışmalarıni müzakere ya da uzlaşma, mahkemeler önünde hakemlik ya da çözüm gibi barışçıl yöntemlerle çözülmesi;
9) Karşılıklı çıkarların ve işbirliğinin teşvik edilmesi;
10) Adalet ve uluslararası yükümlülüklere saygı.

Voltaire İletişim Ağı, belirli bir ideoloji ya da dünya görüşünü yaymayı değil, ama okuyucularının eleştirel bakışını geliştirmeyi amaçlıyor. İnanç, kanaatlerin dayanakları üzerinde düşünmeye öncelik veriyor.

Voltairenet.org sitesinin izlenme oranı nedir?

2015 yılı boyunca, Voltairenet.org’un, 7 054 849 kullanıcı kaynaklı ve 26 839 220 sayfayı görüntüleyen toplam 13 520 955 (yani ayda ortalama 1 127 746) ziyaretçisi oldu (kaynak : Google analytics).

En çok ziyaret edilen diller :
Yılda 4 597 124 ziyaretle İspanyolca
Yılda 3 785 867 ziyaretle Fransızca
Yılda 1 487 305 ziyaretle İngilizce
Yılda 1 352 095 ziyaretle Arapça
Yılda 676 047 ziyaretle Almanca

Ziyaretçilerin bağlı olduğu başlıca ülkeler :
1 128 775 kullanıcıyla Fransa
493 839 kullanıcıyla ABD
487 795 kullanıcıyla İspanya
352 742 kullanıcıyla Meksika
350 957 kullanıcıyla İran

Yasal Notlar

Uluslararası Voltaire İletişim Ağı bu internet sitesinin yayıncısıdır. Thierry Meyssan onun yayın müdürü ve yasal sorumlusudur.

Réseau Voltaire International
9th Floor
Amtel Building
148 Des Voeux Road
Central
Hong Kong

On iki yazar, Agencia Cubana de Noticias, Contralinea, Current Concerns, Horizons et débats, ZeitFragen dergileri, World Crisis Radio’su ve kırk’a yakın çevirmen Voltairenet.org’a güç veriyorlar.

Katkı sunan herkes ve çevirmenler gönüllüdürler, sadece internet sitesinin teknik hizmet sağlayıcıları ücret almaktadır.

Voltaire TV

Voltaire Network TV (YouTube)

RSS

 عربي
 Čeština
 Deutsch
 Ελληνική
 English
 Español
 فارسى
 Suomi
 Français
 Italiano
 Nederlands
 Norsk
 Polski
 Português
 Română
 Русский
 Türkçe
 中文

Haftalık haber bülteni

Dikkat, makalelerin çoğuna başlıca sekiz dilde ulaşılabilir (Arapça, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Rusça ve Türkçe). En önemli makaleler aynı zamanda ek olarak beş dilde de ulaşılabilir durumdadır (Yunanca, Hollandaca, Norveççe, Farsça ve Lehçe). Bunların dışında bazı makalelere ise başka dillerde de ulaşılabilir (Çince, Fince, Çekce, Romence).

 عربي
 Čeština
 Deutsch
 Ελληνική
 English
 Español
 فارسى
 Suomi
 Français
 Italiano
 Nederlands
 Norsk
 Polski
 Português
 Română
 Русский
 Türkçe
 中文