Voltaire İletişim Ağı

Katif’te (Suudi Arabistan) iç savaş devam ediyor

+

2011 yılı sonunda beri, Katif’te (Basra Körfezi kıyısındaki Suudi kenti) çok sayıda hükümet karşıtı gösteri gerçekleştirildi. Üç aydan beri « Nayif Kartalları » (Bahreyn’deki devrimi bastıran Suudi polis birimi) burada « düzeni sağlamaktadır ».

El Avamia isyancılarını bombalayan ve zırhlı araçlar kullanan polis Musavata Mahallesini tamamen harabeye çevirdi ve halen Şuveykat Mahallesine saldırı hazırlığı içerisindedir.

2 Ocak 2016’da, tamamen şiddet karşıtı olmasına rağmen ulusal muhalefet lideri Şii şeyh Nimr Bekir el-Nimr’in kellesini uçurdu. Dolayısıyla bugün muhalefeti temsil imkanı olmadığı için artık diyalog imkanı kalmamıştır.

Suudi Arabistan Kral Selman’ın tahttan feragat etmesini ve oğlu Prens Muhammed’in tacı takması sürecini hazırlarken, Birleşmiş Milletler bu katliamı sessizce izlemektedir.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.