Voltaire İletişim Ağı

Alexander Bortnikov ve Sergey Narişkin ABD’de gizlice kabul edildiler

+

Rus İç İstihbarat Servisi Başkanı (Федеральная служба безопасности Российской Федерации, FSB) General Alexander Bortnikov ve Dış İstihbarat Servisi Başkanı (Слу́жба вне́шней разве́дки, SVR) Sergey Narişkin, Ocak 2018 sonunda gizlice ABD’ye seyahat ettiler. CİA Başkanı Mike Pompeo ve Ulusal İstihbarat Başkanı Dan Coats tarafından kabul edildiler.

Önde gelen bir siyasi kişilik olan Sergey Narişkin (fotoğraf), 90’lı yıllarda Sen Petersburg Belediye Başkanlığından beri Devlet Başkanı Putin’in yakın korumalığını yaptı. Birinci televizyon kanalı, Duma Başkanlığı ve Başbakan Yardımcılığı gibi görevler üstlendi.

Kırım’ın Rusya Federasyonuna dahil edilmesinden beri, başta Başkan Obama’nın Mart 2014’te dile getirilen ABD topraklarına giriş yasağı olmak üzere, ABD yaptırımlarına konu olmaktadır.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.