Voltaire İletişim Ağı

BM: Suriye, ABD, Fransız ve Türk işgal güçlerinin derhal geri çekilmesi çağrısında bulundu

+

BM Genel Kurulunun 73ncü oturumunda konuşan Suriye Başbakan Yardımcısı Velid el-Muallim, ABD, Fransız ve Türk işgal güçlerinin derhal geri çekilmesi çağrısında bulundu [1].

Bu açıklama, İngiliz-Fransız-İsrail ortak saldırısı ve bir Rus keşif uçağının düşürülmesi sonrasına denk geliyor. Bu olaydan sonra Rusya, hızlı bir şekilde Suriye’ye elektronik karıştırma ve gözetleme malzemeleri ve uçak savar S-300 bataryaları teslim etmektedir. Bu arada ABD bölgeden Patriot füzelerini geri çekiyor.

Anlaşmazlığın başlangıcından beri (Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin görev süresinin son üç ayı dışında) Fransız birliklerinin varlığı herkesçe bilinen bir sırdır. Fransız yetkilileri ve medyaları tarafından her zaman inkar edilen bu gerçek, sahada somut olarak tespit edilebiliyor.

Çeviri
Osman Soysal

[1] “Remarks by Walid Al-Moualem to the 73rd Session of the United Nations General Assembly”, by Walid Al-Moualem, Voltaire Network, 29 September 2018.

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.