Voltaire İletişim Ağı

Yunanistan cihatçıların kitlesel gelişini belirledi

+

Yunanistan üzerinden Avrupa Birliği’ne giren göçmen akını içerisine karışan cihatçıların gelişi bugüne kadar söylenti boyutunda iken, daha kitlesel bir gelişe yönelik alarm verildi.

Soçi’de Rus-Türk mutabakatının imzalanmasından sonra, IŞİD ve El Kaide’ye bağlı binden fazla savaşçı, Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından gizlice İdlib dışına çıkarıldı.

Yunan Polisi, Midilli Adasındaki Moria mülteci kampında, ülkeye varan yeni göçmenler arasında en az 120 cihatçı bulunduğunu tespit etti.

Bu şahıslar, Avrupalı yetkililerin elindeki 5 000 kişilik cihatçı listesinde yer almıyorlar. Kimlikleri, Suriye ve Irak’ta cihatçıların kurbanı olan diğer göçmenlerin teşhisi sayesinde belirlenebildi.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.