Voltaire İletişim Ağı

Fransa’dan, Suriye’nin 2 numaralı adamına karşı yakalama emri

+

Fransa’da bir sorgu hakimi, aralarında General Ali Memluk’un da yer aldığı üç Suriyeli üst düzey yöneticiye yönelik « işkence eylemlerinde suç ortaklığı », « cebri kaybolmalarda suç ortaklığı » ve « insanlığa karşı suçlarda ve savaş suçlarında suç ortaklığı » soruşturma başlattı.

Hakim, sanıkların seyahat etmelerini engellemek amacıyla uluslararası arama emirleri çıkarttı. Suriye rejiminin 2 numaralı ismi olan General Memluk, ABD’nin bilgisi dahilinde müzakereler yürütmek üzere geçtiğimi günlerlerde Avrupa, Körfez ülkeleri ve Kuzey Afrika’ya seyahat etti.

Fransız sorgu hakimliği, Suriye Arap Ordusunun çektiği, ama Batı’da cüretle aynı ordunun kurbanları olarak gösterilen, cihatçıların kurbanlarına ait 50 000’e yakın fotoğrafı içeren « Sezar Raporunu » temel alıyor.

« Sezar Raporu », raporun Batı’da sunumu ve adli giderler Katar tarafından üstlenilmektedir.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.