Voltaire İletişim Ağı

İran’da neler oluyor?

+

7 Ocak tarihinde Fransızca ve diğer üç dilde Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin önceli Mahmut Ahmedinejad’ın ve Seyyid İbrahim Reysi’nin oğlunun yakalanması emrini verdiği haberini yayınlamıştık. İki saat sonra, bir İran medya kuruluşu tarafından eski Cumhurbaşkanının avukatının müvekkiliyle ilgili haberi yalanladığı konusunda bilgilendirildik.

Bunun üzerine kısa haberi sitemizden kaldırdık.

Öte yandan 24 saat sonra, hala kimin doğru söylediğini doğrulatma imkanımız olmadı. Söz konusu iki şahsiyet de kamuoyu önüne çıkmadı. Hiçbir gazeteci onlarla doğrudan temas kurma imkanı bulamadı. Hiçbir İranlı yetkili bu tutuklamalarla ilgili haberleri ne doğruluyor ne yalanlıyor.

Önceki sabah, 8 Ocak’ta, önde gelen Arap medya kuruluşları eski Cumhurbaşkanının Şiraz’da yakalandığını ardından da Rehber Ali Hamaney’in onayıyla ev hapsine alındığını aktarıyorlar.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.