Voltaire İletişim Ağı

Şam’da bir mühimmat deposu vuruldu

+

2 Eylül 2018 saat 00.35 sularında, Şam hava savunması harekete geçti. Bu arada El Mezze Hava Üssüne (Şam) yönelik bir düşman füzesi fırlatıldı ve mühimmat deposunun ateş almasına yol açan bir kısa devreye yol açtı. Saniyelerce süren devasa bir alevin oluştuğu izlendi.

Bir saat süresince oluşan binlerce patlama mühimmat deposunun tamamen tahrip olmasına ve yaklaşık 70 kişinin ölümüne yol açtı.

İsrail, Suriye’ye karşı yürütülen savaş süresince birçok kez müdahalede bulundu. Genellikle İsrail uçakları Suriye hava sahasını ihlal etmeden, Lübnan hava sahası içerisinden hükümete ait hedefleri vurmaktadır.

İran ve Suriye geçtiğimiz hafta, İranlı mühendislerin Suriye askeri sanayinin yeniden inşası sürecine katılmasını öngören bir anlaşmaya imza attı.

Suriye Arap Cumhuriyeti İdlib Eyaletinde (ülkenin Kuzey-Batısı) bir araya gelen cihatçıları kovmaya hazırlanıyor.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.