Voltaire İletişim Ağı

Londra, İdlib’te bir sahte bayrak operasyonu başlattı

+

Rus Savunma Bakanlığı’na göre « Cisr el Şugur yerleşiminde, Suriye Ordusunun sivillere yönelik kimyasal silah kullandığına inandırmak üzere ayrıntılı olarak hazırlanmış bir provokasyonun filmi çekilmektedir ».

Radikal cihatçılar, saldırı canlandırmasını daha « gerçekçi » kılabilmek için Cisr el Şugur’a içerisinde klorlu zehirli madde bulunan iki bidon naklettiler.

Ortadoğu’daki çok sayıdaki televizyon kanalının ve bir büyük ABD televizyon kanalının bölge temsilciliğine ait çekim ekipleri, video çekimlerini gerçekleştirmek üzere 11 Eylül 2018 sabahı olay yerine geldiler.

İngiliz gizli servisleri (Mİ6), İdlib’te sahte bayrak altında bir kimyasal saldırıyı örgütlemek, bunu Suriye Arap Cumhuriyeti’ne (« rejim » olarak adlandırdığı) isnat etmek ve böylece Batının Suriye’ye yönelik saldırısını meşrulaştırmayı öngördü. Almanya, ABD, Fransa ve Birleşik Krallık’ın bu saldırıya katılması bekleniyor.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.