Voltaire İletişim Ağı

Suriye’nin Arap Birliği’ne zorlu geri dönüşü

+

Arap Birliği ekonomik zirvesi, 19 ve 20 Ocak 2019 tarihlerinde Beyrut’ta (Lübnan) düzenlenecek.

Bu toplantı, Kasım 2011’de tüzüğe aykırı bir şekilde ihraç edilen Suriye Arap Cumhuriyeti’nin yeniden Birliğe kabulü için bir fırsat olabilir.

Öte yandan Şam, Suriye’nin Birliğe yeniden alınması için yalvarması yerine, bu konuda karar verme görevinin örgüte düştüğünü belirtti.

Dolayısıyla Suriye’nin nasıl yeniden dahil edilebileceği ve Devlet Başkanı Beşar Esad’ın zirveye katılıp katılmayacağı konusunda birlik içerisinde hararetli tartışmalar yürütülmektedir.

Daha şimdiden, örgüt görevlilerine Şam’ın « ihracı » ve yerine sürgündeki ABD yanlısı hayalet hükümet tarafından temsilinden değil ama üyeliğinin « askıya alınmasından » söz etmeleri talimatı verildi.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.