Secret Service (ABD Başkanının korumasından sorumlu servis), NBC News’te Donald Trump’ın 13 ve 14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Paris’e gerçekleştireceği ziyaret sırasında « No Trump Zone » operasyonu hazırlıklarının yapıldığını ortaya koyan bir röportajın yayınlanmasından sonra teyakkuza geçti.

Bu operasyon François Ruffin adlı milletvekilinin hareketi (Boyun Eğmeyenler) Gece Ayakta tarafından örgütlenmektedir [1]. Bu oluşum, MI6, CIA ve özellikle de Gene Sharp’ın ekibi tarafından genişletilmiş Ortadoğu’yu ortadan kaldırmak için örgütlenen « Arap Baharlarının » parçası olduğunu kabul etmektedir [2].

Secret Service, Hamburg’taki G20 zirvesini şiddet eylemleriyle zora sokan anarşistlerin Gece Ayakta hareketine katılmasından ve Cumhurbaşkanı Macron tarafından ABD’li mevkidaşı onuruna Eyfel Kulesindeki Jules Vernes Restoranında verilecek olan akşam yemeğini engellemeye kalkışmasından çekiniyor.

Çeviri
Osman Soysal

[1« Ayakta uyutan hareket « Gece Ayakta » », yazanThierry Meyssan, Tercüme Osman Soysal, Voltaire İletişim Ağı, 12 Nisan 2016.

[2Gözlerimizin önünde – 11 Eylül’den Donald Trump’a, Yazan Thierry Meyssan, Tercüme Murat Özdemir, Voltaire İletişim Ağı (2017).