Voltaire İletişim Ağı

George Soros Katalan bağımsızlıkçılığını finanse ediyor

+

La Vanguardia’nın geçen yıl ortaya koyduğunda göre, George Soros’un Open Society Initiative for Europe vakfı 2014 yılında Katalonya’nın bağımsızlığı için mücadele eden örgütleri finanse etti.

İç yazışma belgelerine göre vakıf,
- Katalonya Özerk Bölgesi’nin diğer özel ortaklarla birlikte oluşturduğu kurum olan Consell de Diplomàcia Pública de Catalunya’ya (Katalonya Kamu Diplomasisi Konseyi) 27 049 dolar;
- Bağımsızlık yanlısı bir düşünce kuruluşu olan Centre d’Informació i Documentació Internacionals a Barcelona’ya (CIDOB-Barselona Uluslararası Enformasyon ve Dokümantasyon Merkezi) 24 973 dolar.

CIDOB, Katalonya Özerk Bölgesi için öncü Dışişleri Bakanlığı rolünü üstleniyor. Her konuda Hillary Clinton ile aynı bakış açısını savunmaktadır.

George Soros financió a la agencia de la paradiplomacia catalana”, Quico Sallés, La Vanguardia, 16 de agosto de 2016.

JPEG - 48.7 kb

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.