Voltaire İletişim Ağı

Almanya Suriye’ye saldırmaya hazırlanıyor

+

Bild gazetesine göre [1] ABD, Suriye’ye karşı gerçekleştirilecek bir hava saldırısına katılmaları konusunda Alman hükümetinden talepte bulundu.

Londra İdlib’te sahte bayrak altında bir kimyasal saldırı hazırlığı içerisindeyken, Washington birkaç haftadır bu tür silahlar kullanması durumunda Suriye’yi vurmakla tehdit ediyor.

Müttefik harekatı aynı zamanda Almanya, Fransa, ABD ve Birleşik Krallığın katılımıyla gerçekleşecektir.

Alman Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, geçtiğimiz hafta Almanların müdahale olanaklarına ilişkin bir inceleme başlattı. Almanya’yı Suriye karşıtı Batılı koalisyon içerisine dahil etmek üzere Berlin’de bir Pentagon temsilcisiyle toplantı gerçekleştirildi.

Deutsche Wirtschaftsnachrichten’e göre ise, Şansölye Angela Merkel daha önce İdlib’teki cihatçılara yönelik Rus askeri harekatını destekleyeceğini açıklamıştı.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.