کشور ایتالیا سال پیش عده ای از اهالی کوزوو را که با داعش همکاری می کردند ، دستگیر کرد . لادوریم موهاهری ،با همراهی ریدوان هاقیفی و عده ای دیگر قصد دراند به اروپا باز گردند .

موهاهری مرد جوان از اهالی کوزوو می باشد و ۲۷ سال سن دارد ، و مدتی در ناتو کار می کرد و سپس عضو یک شرکت نظامی خصوصی شد که زیر مجموعه ی ناتو در افغانستان و عراق بود . او از سوی امام زکریجا کاظیمی استخدام شد و به دولت خودخوانده ی اسلامی عراق ملحق گردید که سپس به صورت گروهک داعش در آمد . او ویدئوهای بسیاری را از خود در حال به قتل رساندن ددمنش آمیز زندانیان منتشر ساخته .

او از سوی سازمان ملل ( مینوک ) ، اینترپول ، و سازمان اطلاعاتی آمریکا تحت تعقیب می باشد . هم اکنون نیز یوروپول به دنبال اوست . مطابق با سازمان اطلاع رسانی سوریه و ایتالیا ، او در آلبانی ، کوزوو و مقدونیه در حال طرح ریزی چند سوء قصد می باشد .

موهاهری عناصر جهادی آلبانیا را رهبری می کرد تا زمانی که خبر مرگش منتشر شد . ریدوان حقیفی جانشین او شد ، اما خودش در ماه مه ۲۰۱۵ بار دیگر ظاهر شد .

داعش سازمانی است تروریستی ، که در ابتدا توسط ایالات متحده به وجود آمده تا بتوانددر برابر ارتش مقاومت عراق بجنگد . در سال ۲۰۱۴ ، تحت فرماندهی شاهزاده سعودی عبدالرحمان الفیصل در آمد که ماموریتش بستن جاده ی ابریشم در عراق و سوریه بود و قصد داشت کشوری با نام سنی استان به وجود آورد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian