در تاریخ ۱۰ تا ۱۲ ماه ژوئیه ۲۱۰۷ ، یک کوه یخی عظیم به مساحت ۵۸۰۰کیلومتر مربع ، از منطقه ی آنتارتیکا جداشده . در ۱۹۹۵ و ۲۰۰۲ ، حادثه ی مشابهی نیز گذارش شده بود .

طبق گذارش نیو یورک تایمز ، این خبر پیش بینی جان ه. مرسر ، محقق آمریکایی را که در مجله ی Nature در سال ۱۹۷۸ منتشر کرده بود ، تایید می نماید : توده ی یخی قطبی (Inlandsis) با وجود گرما از میان خواهد رفت . بسیاری از کشورهای امضا کننده ی معاهده ی اقلیمی پاریس ، پس از آنکه دونالد ترامپ کشورش را از این معاهده بیرون کشید ، زنگ خطر را به صدا در آورده اند .

اما آن چه را که نیویورک تایمز خبر نمی دهد ، عادی بودن این واقعه است ، چرا که در سال ۱۹۵۶ کوه یخی که شش برابر بزرگ تر بوده از منطقه ی آنتارتیکا جدا شده ، همچنین در سال ۱۹۲۷ کوه یخی چهار برابر بزرگ تر . آماری از قرن های گذشته در دست نمی باشد.

پرزیدنت دونالد ترامپ ، کشورش را از این معاهده ی اقلیمی بیرون کشید ، چرا که ضد سیستم مالی بورس کربن عمل می کرد . تصمیم وی شامل آب و هوا نمیشد . بورس کربن از سوی دیوید بلاد ( مدیر سابق بانک گلدمن ساکس ) و آل گور ( معاون سابق ریاست جمهوری ایالات متحده ) به وجود آمد . وضعیت آن از سوی باراک اوباما (که در آینده رئیس جمهور ایالات متحده می گردید ) نگاشته شد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian