رسانه های غربی ده سال جنگ علیه سوریه را جشن گرفتند و کلیه ی حوادث را به دلخواه خود گذارش دادند . به گفته ی آنها ما شاهد تظاهرات علیه دیکتاتوری علوی بشار اسد می باشیم. این شخصیت دد منش شکنجه های گسترده ای را به کار می برد و مسئول مرگ نیم میلیون تن از شهروندان خود شده است . موضوع مقاله ای که با شهادت دموکرات ها که در ادلیب پناهنده شده اند به ترتیب زیر می باشد :

آن چه در سوریه می گذرد به مانند افغانستان ، عراق ، لیبی و یمن می باشد . این چهار کشور از مدت ها پیش دارای رهبری نمی باشند که بتوان آنها را متهم به دیکتاتوری نمود . علت اصلی فروپاشی آنها را باید خارج از مرزهای این کشورها جست . هیچ جنگ داخلی در این کشور ها وجود ندارد ، بلکه بنا بر طرح ( رمسفلد-سبرووسکی ) و به گفته ی بوش پسر جنگ در این کشورها پایان ناپذیر و همیشگی خواهد بود .

سوریه کشور دیکتاتوری علوی نیست بلکه جمهوری حذب بعث می باشد . می توان به سخت گیری های این حذب ایراد گرفت اما نمی توان از نقش اصلی آن و لائیک بودن آن تردیدی داشت .

شکنجه در وحله ی اول به دست عناصر جهادی صورت گرفته شده . در سال های ۵۰ در سوریه به هنگامی که ایالات متحده و انگلستان از کودتای ( ادیب شیشاکلی ) دفاع میکردند به وجود آمد . در آن هنگام سازمان ناتو مامور اس اس با نام ( الوئیس برونر) را به سوریه فرستاد تا بتواند سازمان اطلاعات مخفی این کشور را به وجود آورد و شکنجه گاه هایی به سبک نازی ها راه اندازی کند . حافظ اسد در سال ۱۹۷۱ به قدرت رسید و برونر را از کشورش بیرون کرد اما افسرانی که توسط او به وجود آمده بودند را حفظ کرد . زمانی که بشار اسد در سال ۲۰۰۰ به قدرت رسید ، برونر را دستگیر کرد و شکنجه گاه هارا به طور کامل بست . در اوایل جنگ سال ۲۰۱۱، برخی از افسران شکنجه را اعمال می کردند . آنها پس از محاکمه از شغل خود برکنار شدند . بیشتر آنها به اروپا پناهنده شدند . و برخی نیز در آلمان تحت بازجویی و محاکمه می باشند .
ایالات متحده ، انگلستان و فرانسه به لحاظ نظامی از عناصر جهادی شکنجه گر دفاع کردند.

امروز جمهوری عرب سوریه به سه بخش تقسیم شده است : در کنار سرزمین های آزاد شده ، بخش کوچکی در شمال شرقی توسط ایالات متحده و دست نشانده هایش که کردهای منطقه باشند اشغال شده است . بخش کوچک دیگری در شمال غربی و ایالت ادلیب می باشد که توسط القاعده اشغال شده و مسئولان محلی آن حیات التحریر الشام نامیده شده اند ( سازمان نجات بخش شام -ه ت اس ) شهروندان ادلیب توسط غربی ها به چند میلیون تن تخمین زده شده اند اما در واقعیت امر تنها صد هزار نفر می باشند. این امیر نشین اسلامی توسط ارتش ترکیه حمایت می شود . و چنانچه از دموکراسی صحبت کنید طبیعی است که سرتان از تن جدا خواهد شد . شاهدان رسانه های غربی تنها خیال پردازان قهاری می باشند .

در طی هفته های اخیر – حیات الحریر الشام از طرف واشنگتن دستور دریافت کرد که علیه جمهوری سوریه اقدام نکند ، بلکه به جنگ علیه روسیه بشتابد . به همین علت ، هم اکنون عنصر جهادی ازبکستان را با نام سراجدین مختارف را( ابو صالح الازبک ) را از زندان آزاد کرده است .( در تصویر بالا) او نه ماه پیش به هنگام نبرد با ابو محمد الجولانی دستگیر شد . مختارف رهبر حادثه ی مترو سنت پترزبورگ در سال ۲۰۱۷ با ۱۵ کشته بوده است . او هم اکنون کماندو هایی را علیه روسیه تربیت می کند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian