Voltaire İletişim Ağı

Birleşik Arap Emirlikleri istihbarat servislerini güçlendiriyor

+

« Arap Baharları »nın başında Birleşik Arap Emirlikleri, eski bir CİA gizli servis sorumlusu Larry Sanchez’e (fotoğraf) gizli servislerini eğitme ve yeniden örgütleme sorumluluğunu verdi. Sanchez CAGN Global yönetim kurulu başkanı sıfatıyla müdahil oluyor. Söz konusu programda aralarında LUAA ve DarkMatter’in de bulunduğu başka şirketler de görev alıyor.

11 Eylül 2001’de süreklilik hükümeti programını başlatan Beyaz Saray’ın eski terörle mücadele Çarı Richard Clarke aynı zamanda Abu Dabi’nin veliaht prensinin danışmanıdır. O da Good Harbour Security Risk Management’in Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla müdahil oluyor.

11 Eylül’ün resmi yorumuna göre (Birleşik Arap Emirlikleri’nin hiçbir zaman inanmadığı) hava korsanları arasında iki Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı bulunuyordu.

Foreign Policy’ye göre istihbarat anlamında beceri transferi yasal değildir. FBI bu konuda soruşturma açacaktır.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.