اسرائيل دو دولت دارد با وضعیتی غیر ثابت

دو دولت اسرائیل از شش سال پیش به جنگ علنی با یکدیگر پرداخته اند و تصور آنها از اسرائیل ،متضاد و غیر قابل آشتی می باشد [1] . از یک سال و نیم پیش دولت این کشور فلج شده است . این آغاز احتضار است و باعث خواهد شد تا این کشور به صورت یک کشوری عادی درآید .

این مجادله توسط آویگدور لیبرمن از اتحاد جماهیر شوروی سابق در رابطه با دانشجویان یشیواس ، ایجاد شد . وزیر دفاع سابق مدعی شد گرایشات مذهبی نمی تواند کسی را از انجام وظیفه ی نظامی برحذر دارد ، او در رابطه به گره ی کوری که باعث گردید شصت سال پیش اسرائیل با ادعای دروغین به وجود آید معترض شد .

ژنرال اهود باراک که قصد داشت به عملیات بنیامین ناتانیاهو پایان دهد با شکست مواجه شد . به همین علت استعمارگران هنوز در رویای خود بسر می برند . آنها باعث شدند تا شهروندانشان در برابر ترس تهاجم بیگانه قرار بگیرند . مانند دورانی که در گتوها برای محافظت از خود به سر می بردند . آنها پشت دیوارها ، جدا از همشهریان عرب خود زندگی می کنند .

باید یادآوری کنیم که اسرائیل محصول فرهنگ یهود نمی باشد ، بلکه راست دینان انگلیسی آن را به وجود آورده اند [2]

در قرن هفتدهم ، لرد کرامول تصمیم می گیرد تا در فلسطین دولت یهودی به وجود آورد . اما این موضوع با جانشنیان سلطنتی ادامه نیافت . در قرن هجدهم ، رهبران جنگ استقلال طلبانه ی ایالات متحده ، که وارثین کرامول بودند ، برای به وجود آوردن دولت یهود اقدام کردند از این رو انگلستان و ایالات متحده پدرخواندگان این کشور به حساب می آیند . در قرن نوزدهم ، نخست وزیر ملکه ویکتوریا ، بینامین دیزرائلی ، موضوع صهیونیزم را پیش کشید که به صورت ابزار امپریالیزم انگلستان به حساب آمد و ٬٬ ایجاد اسرائيل را در کنگره ی بین المللی برلن در سال ۱۸۷۸ مطرح نمود . در آن دوره هیچ یک از یهودیان از این طرح عجیب و غریب دفاع نکردند .

تئوریسین امپراطوری بریتانیا – سسیل رودز - نخست وزیر مستعمره ی انگلیسی در دماغه ی امید نیک افریقا گردید. او شبکه ی استخراج الماس دو بیرز را به وجود آورد و نام کشور رودزی را اعلام کرد. موقعیت آژانس یهود به صورت کپی مستعمره در افریقای جنوبی می باشد

با پیش آمدن موضوع درفوس در فرانسه ، تئودور هرتزل ، تصمیم گرفت تا یهودیان به صهیونیزم انگلیسی آمریکایی روی آورند . او یک روش استعماری به سبک سسیل رودز در افریقا به وجود آورد و توانست چندین روشنفکر یهود لايیک را به سمت خود بکشاند.

زمانی که دولت های بریتانیا و ایالات متحده توسط راست دینان مسیحی به هنگام جنگ اول جهانی هدایت شدند ( دیوید لوید جرج و وودروف ویلسون ) ، توافقی میان دوکشور برای به وجود آوردن اسرائیل صورت گرفت . اصل ایجاد سرزمینی برای یهودیان توسط نامه ی وزیر امور خارجه لرد بالفور و لرد رودچایلد ، علنی شد و سپس ویلسون به طور رسمی ایجاد اسرائیل را در ردیف ۱۴ اصل آغاز جنگ ایالات متحده قرار داد . در کنفرانس صلح ، امیر فیصل ، به پروژه ی صهیونیستی تن داد و به حمایت از آن پرداخت.

یهودیان سرزمین فلسطین را به مصادره ی خود در آوردند . و با کمک بورژوازی محلی که علیه مردمان عادی عمل می کرد این کار صورت گرفت و سپس یهودیان از لندن جدا شدند . در سال ۱۹۴۸ ، یک یهودی لاییک با نام بن گوریان با به کار گیری طرح رودز به مدت پنج سال ، استقلال اسرائیل را اعلام کرد. پس از آن سازمان ملل مرزهای آن را تعیین نمود . اما ربی ها به طور گسترده سیاست استعماری را حمایت کردند .

طی هفتاد سال ، فلسطین در حال جنگ دائم است . در طول چندین دهه مهاجرت یهودیان به این منطقه ، فرهنگ جعلی با زبانی جعلی به وجود آمده ( زبان عبری کنونی هیچ رابطه ای با زبان کهن عبری ندارد و با حروف آرامی نوشته می شود ) . همچنین تاریخ جعلی در این منطقه حاکم شده است ( با وجود سرزنش های یونسکو ، دولت دوران عتیق اورشلیم با دولت اسرائیل یکی تصور شده ) . پیوند این طرح روشنفکران با پروژه ی استعماری دولت راست دین ، با تفسیری که از برخی جنایات نازی ها شده که ، آن را ٬٬ هولوکاست ٬٬ توسط راست دینان و ٬٬ شوآ ٬٬ توسط یهودیان تعبیر شده .به وجود آمده است

با این وجود تمام دولت های استعماری امروزه ناپدید شده اند به جز اسرائیل و با مرور زمان بیشتر ساکنین اسرائیل کنونی در این مرز و بوم متولد شده اند . از این رو دو تصور از دولت پدید آمده : از یک سو موافقان استعمار آنگلو ساکسون که می خواهد از نیل تا فرات را تسخیر کند . آنها بر این فکر اند که جزیره ای از دزدان دریایی تشکیل دهند که در آن تمام جنایت کاران جهان قرار می گیرند و هیچ گونه اجازه ی مهاجرت به آنها داده نمی شود . و اعلام می کنند دولتی از نخبگان تشکیل شود که برتر از همه ی انسان ها می باشند و اسرائیل را به صورت یک دولت یهود قلمداد می کنند .
از سوی دیگر افرادی هستند که می خواهند در صلح و صفا با همسایه های خود زندگی کنند . و هیچ توجه به تفاوت دینی آنها و قومیتشان ندارند . آنها حاضر نیستند زمین های موروثی خود را ترک کنند ، و می خواهند مشکلات اجتماعی آنها حل شود .

این دو تفکر که توسط بنیامین ناتانیاهو و ژنرال بنی گانتز به وجود آمده نمی تواند در کنار هم قرار بگیرد .

هرگز این تفکرات مشکل همزیستی با ملت عرب فلسطین را حل نخواهد کرد . شاید بتواند به کلیه ی بی عدالتی ها پایان دهد . به طور مثال ، پناه هزار شهروند که از کمپ های نازی ها نجات یافته اند ، در اسرائيل بی پناه مانده اند و دولت هیچ توجهی به آنها ندارد . هر چند مبالغ هنگفتی به صورت غرامت از کشورهای دیگر در این رابطه دریافت می کند .

با فشار زمان و فشار جمعیت ، پایان استعمار سرزمین فلسطینی آغاز شده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1The Geopolitical Approach: Two States for Two Peoples”, by Commanders for Israel’s Security, Voltaire Network, 30 October 2014.

[2« Qui est l’ennemi ? », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 4 août 2014.