Voltaire İletişim Ağı

Avrupa Komisyonu, Suriye‘nin dondurulmuş mali varlıklarına el koyuyor

+

Avrupa Komisyonu "Suriye’nin dondurulmuş mali varlıklarını", Suriye kimyasal silahlarının imhasını finanse etmek için "serbest bırakacağını" duyurdu. Bu tek yanlı karar, OPCW‘nin (Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü) Suriye’nin imha için ödeme gücünden yoksun olduğu ve bunun yerine uluslararası özel bir fonun oluşturulmasına yönelik 15 Kasım 2013 tarihli önergesini ihlal ediyor.

Suriye hükümeti, Suriye halkının mal varlıklarına yönelik bu hırsızlığı kınayarak, uygulanan tedbire tepki gösterdi. Bunun ötesinde AB Üyesi Devletlerin, Birleşmiş Milletlerin ilgili kararlarını ihlal ederek Suriye’deki terör saldırılarını finanse ettiğini ve buna hâla devam ettiklerini hatırlattı. Buna ek olarak, AB Üye Devletlerin Kontraların yasadışı türlü yollarla kanalize ettiği petrolü, Suriye halkının pahasına satın aldığını ifade etti.

Çeviri
Ayhan Aslan

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.