Pekin yuan bir dünya rezerv para birimi haline dönüştürülebilir istiyor.Tam konvertibilite yol hala çok uzun bir biri olduğu doğrudur. Çin kendi para varlığı son yıllarda başka bir ülkede daha fazla artış gördü. Yuan ticari finansman için ikinci en çok kullanılan para birimi bugün, ve dördüncü en Dünya Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği (SWIFT) verilerine göre, sınır ötesi ödemeler için talep etti.

Asya devi stratejisi küresel ekonominin ’kademeli evrimle’ merkezli yuan-ize. Çinli liderler hiçbir acelesi vardır. [Çin] Komünist Partisi herhangi bir yanlış hareketi onlara karşı mali savaşları ’provoke olabilir bilincindedir. Federal Rezerv ve ABD Hazine Bakanlığı Hem dünyada maliyesi azaltmak dolar ve Wall Street nüfuzlarını görürdünüz bir hareketine karşı.

Uzun vadeli hedeflere ulaşmak için yana Çin Hükümeti, yüksek riskleri üstlenmeye daha kapağın altında, adım adım hareket daha iyidir, önlemler alır. Bu nedenle, ilk etapta, Çin, Asya kıtasının desteği eklendi ya poliçe swap anlaşmaları ya da Offshore Takas Bankalar (OCB) yükleyerek, ya da Renminbi Nitelikli Yabancı Kurumsal Yatırımcı Programı (RQFII) katılım için yatırım kotaları vererek.

İkinci girişim ise, Çin Hükümeti Kuzey Avrupa’ya baktı. Büyük liglerde kendi para birimini konumlandırmak için Batılı ülkelerin teknik danışmanlık anahtar oldu. Çin ekonomisindeki gerileme rağmen uluslararası finans yürütülmesinde önemli bir oyuncu olmaya devam Birleşik Krallık, onların ’stratejik dernek’ düzeyini yükselterek başladı. Londra Şehri dünyanın en büyük döviz piyasası vardır ve ’tezgah üstü’ operasyonların en fazla sayıda bir araya getiren hiçbir şey için değil. [Buna karşılık, İngiltere Bankası Valisi Goldman Sachs’ın, GR Editörü eski bir yetkilisi olan].

Ortalarında 1913 yılında Birleşik Krallık, Avrupa’da yuan kullanımını teşvik etmek ilk ülke oldu. Almanya, Fransa, İsviçre ve Lüksemburg (renminbi) «halkın para» kullanımını kolaylaştırmak için ÖVD’nin kurulumu ile rekabet girdi. Bununla birlikte, bunların hiçbiri Birleşik Krallık için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Londra Şehri Avrupa kıtasında yuan cinsinden işlemlerin yarısından daha var.

Birleşik Krallık ekonomisi durgunluk bir devlet olduğu gibi, yakından deflasyon (fiyatların bir sonbahar) tarafından tehdit David Cameron hükümeti umutsuzca, özellikle Çin ile Asya-Pasifik ülkeleri ile yaptığı ilişkilerin güçlendirilmesi ısrar bile o Son birkaç yıldır kendi yavaşlama dünya Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) büyüme% 25 katkıda bulunur.

Çin baskın rol oynadığı George Osborne, dünyanın bugün tanık, yeni bir jeopolitik ve ekonomik yapılandırma - ve 2020 yılında Başbakanın görevini işgal Muhafazakar Parti’nin favori - Maliye Bakanı UK Şansölyesi için. İş işler artık Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği yoğunlaşmıştır. Bu nedenle, Londra Şehri, ticari fırsatlar ve Pekin ile yatırım Washington ile uyum emirlerine daha önemlidir.

Bunun delillerinden biri de geçtiğimiz Mart ayında İngiltere, Çin’in Asya Altyapı Yatırım Bankası (AIIB), Dünya Bankası ve Asya Asya Kalkınma Bankası hakimiyetini sona kurumu toplantı eklenmiş olmasıdır.

[Tüm yollar Goldman Sachs GR Editör yol gibi görünüyor]. 2001 yılında kısaltma BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) icat Jim O’Neill, Goldman Sachs eski çalışanı, şu anda İngiliz Hazine danışmanı; Onun için ekonomik refah Asya bölgesinde bulunduğunu kesinlikle açıktır.

Spratly takımada aracılığıyla savaş gemisi gönderdi Amerika Birleşik Devletleri, «sibernetik casusluk» ve «değişimi manipülasyon» Çin’i suçluyor. Buna karşılık, Birleşik Krallık Batı’da Çin ana ortağı olarak kendini gösterir. İki ülke arasındaki «altın çağı» son on yılda hızla araya getirilmiştir, bir yenilik değildir.İngiliz topraklarında Çin yatırımları, 2010 yılından bu yana 85 yıllık% oranında büyürken, 2004 ve 2014 yılları arasında Çin ve İngiltere arasındaki ticari alışverişi, 20 milyar 80 dolar gitti.

Ekim 19 ve 23 Londra’ya Cumhurbaşkanı Xi Jinping ziyareti sırasında, David Cameron Hükümeti ekonomisi için daha fazla oksijen kazandı. Çin Manchester Londra’dan yüksek hızlı tren kurulması Hinkley Point nükleer santral inşaatı, yatırım dolar milyon yüzlerce meşgul. Aynı zamanda, Şangay ve Londra hisse senedi piyasaları bağlantı imkanı hangi ile yuan cinsinden finansal kağıt yatırım ajanların daha fazla sayıda tarafından satın olacağını, çalışmanın altında.

David Cameron Hükümeti tanınması önümüzdeki haftalarda belirleyici olacak. Birleşik Krallık zaten Özel Çekme Hakları (SDR), 1969 yılında Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından oluşturulan sepet içinde yuan esas lehinde oy duyurdu, şu anda ABD Doları, euro ile entegre Japon yen ve pound sterlin.

IMF SDR yuan eklenmesini onaylaması halinde Reuters tarafından atıf çeşitli analistlerin hesaplamalarına göre, Renminbi küresel talebin 500 milyar ABD doları eşdeğeri artırılacak ve bu gibi kaydedilir iyi, ama iyi euro (20.5%) aşağıda Avustralya ve Kanada (her biri yaklaşık% 2) ve ABD doları (% 60) üzerinde yaklaşık% 5 oranında, merkez bankalarının rezervlerinde.

Bir kelime, Amerika Birleşik Devletleri yuan yükselişini zayıflatmak için mümkün olmayacaktır. Birleşik Krallık Çin ekonomisinin gelişmesinde, ama tersine, onların kumar daha iddialı güveni üstesinden olmayacak son birkaç ay içinde Şangay Menkul Kıymetler Piyasasının türbülans: Londra Şehri sayesinde, Pekin ise benzeri görülmemiş bir ölçekte ileri yuan-rımcıların hareket noktasında...

Çeviri
Halk Dayanismasi Dernegi
Kaynak
Russia Today (Russie) ">Russia Today (Russie)