ولترشبکه

انگلستان موضوع اسکریپال را از سر می گیرد

+

نخست وزیر بریتانیا ترزا می ، ۵ سپتامبر در مجلس عوام عنوان کرد ، اسکاتلند یارد توانسته عوامل حمله ی شیمیایی به سرگئی و یولیا اسکریپال و افسر پلیس نیک بیلی را شناسایی کند [1]

این دو نفر که آلکساندر پتروف و روسلان باشیروو ( نام های بسیار معمول روسی ) نام Gatwickدارند ، در تاریخ ۲ ماه مارس در ساعت ۱۵ ، از مسکو به فرودگاه آمده اند و دو روز بعد از آن ، در تاریخ ۴ ماه مارس در ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه به مسکو برگشته اند .

کشور بریتانیا از مقامات روسی بازگرداندن آنها را درخواست نکرده است ، و روسیه نیز طبق قوانین خود چنین کاری را نسبت به اتباع خود انجام نخواهد داد .

دولت روسیه بلافاصله اطلاع داده که هویت این اشخاص را نتوانسته مشخص نماید و از لندن خواسته تا آثار انگشت آنها را به مسکو بفرستد . مراحل گرفتن ویزا به شهروندان روسی ، مستلزم گرفتن آثار انگشت آنها می باشد . اما دولت ترزا می ، این درخواست را نپذیرفته .

از آنجاییکه هیچ مدرکی برای اثبات ادعای بریتانیا وجود ندارد ، این پرونده قابل رسیدگی نمی باشد .

درگیری میان انگلستان و روسیه از قرن ۱۹ و ۲۰ وجود داشته است . و کشور انگلستان بارها از مدارک و شواهد جعلی برای متهم نمودن روسیه استفاده کرده است . همچنین در سال ۱۹۲۴ ، روسیه متهم به دست داشتن در انتخابات انگلستان بوده است [2]

[1] “Theresa May statement on the Salisbury investigation”, by Theresa May, Voltaire Network, 5 September 2018.

[2] “The Skripal Affair: A Lie Too Far?”, by Michael Jabara Carley, Strategic Culture Foundation (Russia) , Voltaire Network, 23 April 2018.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.