Voltaire İletişim Ağı

ABD’nin geri çekilmesi Koalisyonun işlediği savaş suçları sorununu gündeme getiriyor

+

ABD birliklerinin Suriye’nin Kuzeyinden geri çekileceği açıklaması yapılır yapılmaz, Suriyeli ve Rus uzmanlar, nihayet Koalisyonun işlediği savaş suçlarını ayrıntılı olarak incelemenin mümkün olabileceğini açıkladı.

Bu ittifak, Fransa ve Birleşik Krallığın da yer aldığı 74 devletten oluşmaktadır. Özellikle Rakka’yı yoğun bir şekilde bombalayarak, IŞİD’in işgali altındaki bu kentte yaşayanların tamamına yakınının ölümüne neden oldu.

Koalisyon aynı şekilde Rukban mülteci kampına gıda ve sağlık malzemeleri sağlamaktan kaçınarak, çok sayıda insanın yaşamını yitirmesine yol açtı. Tanıklar, ABD askerlerinin gitmeden önce çok sayıda cesedi yaktığını ifade etmektedir.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.